Jakub Waliszewski

Źródło:

12.05.2021 09:00

(akt. 11.05.2021 23:23)

Nemanja Nikolić strzelił dwa gole dla MOL Fehervar FC, Vadis Odjidja-Ofoe nie wykorzystał rzutu karnego, a Krystian Bielik wznowił treningi z piłką. Co słychać u byłych legionistów?

Świetna forma Nikolicia

W 33. kolejce węgierskiej OTP Bank Liga Diosgyori przegrało na własnym stadionie z Fehervar FC 0:4. Już w 23. minucie goście stanęli przed świetną okazją do zdobycia bramki. Sędzia podyktował rzut karny, a piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Nemanja Nikolić. Węgier uderzył w środek bramki i Marko Malenica sparował piłkę do boku. W końcówce pierwszej połowy piłkarze Imre Szabicsa wyszli na prowadzenie. Palko Dardai dośrodkował do Iwana Petriaka, którzy uderzył szczupakiem i umieścił piłkę w siatce. Na początku drugiej części spotkania "Vidi" przeprowadzili znakomitą akcję, którą strzałem z bliska sfinalizował Nikolić. Były piłkarz Legii trafił również do siatki w jednej z ostatnich akcji meczu. Budu Ziwziwadze uderzył piłkę w polu karnym, a "Niko" dostawił nogę i kompletnie zmylił bramkarza rywali. Dla 33-latka był to 22. trafienie w tym sezonie.

Zmarnowany rzut karny

Rzutu karnego nie wykorzystał również Vadis Odjidja-Ofoe. Belg mógł doprowadzić do wyrównania w 79. minucie meczu ze Standardem Liege. 32-latek uderzył w prawy, dolny róg, jednak znakomicie jego intencje wyczuł Arnaud Bodart. Spotkanie zakończyło się porażką "De Buffalo" 1:2.

Bielik powoli wraca do formy

W styczniu tego roku Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe. Kilka tygodni temu przeszedł operację, a niedawno rozpoczął treningi z piłką. - Szybka aktualizacja dla tych wszystkich, którzy mnie wspierali przez ten trudny czas. Moja rehabilitacja przebiega dobrze. Czuję się coraz lepszy i silniejszy. Dziękuję za miłe wiadomości. Wrócę silniejszy niż kiedykolwiek. W ten weekend będę wspierał chłopaków z drużyny najlepiej, jak tylko będę mógł - napisał na swoim instagramie.

Sa Pinto nie będzie trenerem Gaziantep FK

Ricardo Sa Pinto poinformował, że po zakończeniu sezonu nie będzie już trenerem tureckiego Gaziantep FK. Portugalczyk krytycznie wypowiedział się na temat tego, jak wyglądał zespół w momencie, gdy rozpoczął pracę. Do jego słów postanowił odnieść się poprzedni trener Gaziantep, Marius Sumudica. - Tureccy dziennikarze dzwonili do mnie z pytaniami, co sądzę o słowach pana Sá Pinto. Uważam, że atakowanie zawodników czy byłego trenera zespołu jest bardzo brzydkie, dlatego milczałem. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nieładnie jest rozmawiać o innych trenerach. Szczególnie tych, którzy zajęli twoje miejsce. Mogę jednak powiedzieć, że zbudowana przeze mnie drużyna grała świetnie. Jestem pewien, że awansowalibyśmy do europejskich pucharów. Prawda jest taka, że zostawiłem Sá Pinto w pełni wyposażony samochód wyścigowy, a zaczął jeździć nim tak, jakby miał do dyspozycji traktor. Widać, że to nowicjusz. Jestem rozczarowany, że takie nazwisko, ważne w skali europejskiej piłki, mówi takie rzeczy. Nie był to zresztą pierwszy raz, ale z szacunku do jego przeszłości do tej pory nic nie mówiłem. - powiedział Sumudica.

100. występ Tomasiewicza

Mecz przeciwko Legii Warszawa był 100. występem Grzegorza Tomasiewicza w barwach Stali Mielec. 25-latek dołączył do Stali w lipcu 2018 roku z Arki Gdynia. Jak dotąd zdobył dla biało - niebieskich 11 bramek i miał 8 asyst.

Dublet Sadiku

Armando Sadiku strzelił dwa gole w wygranym przez Club Bolivar 5:0 meczu z CD San Jose. W 22. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i z dużym spokojem wykorzystał okazję. Drugą bramkę zdobył w podobny sposób. Szczęśliwie minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Dla Albańczyka były to pierwsze trafienia na boliwijskich boiskach.

Asysta Janusza Gola

Janusz Gol miał asystę w meczu ligi rumuńskiej przeciwko CSM Iasi. Polak podał piłkę na prawą stronę do Deiana Sorescu, a Rumun przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Dinamo Bukareszt wygrało 2:1 i jest coraz bliżej utrzymania w lidze.

Zwycięstwo na zakończenie sezonu

W ostatniej kolejce ligi cyprysjkiej AEK Larnaka wygrał na wyjeździe z Anorthosisem Famaugusta 2:0. Bohaterem "Wojowników" okazał się Iwan Triczkowski, który zdobył obie bramki. W pierwszej sytuacji wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z łatwością trafił do siatki, natomiast w drugiej pewnie wykorzystał rzut karny. Larnaka zajęła 5. miejsce w lidze. Triczkowski zagrał w 30 meczach, strzelił 16 goli i miał dwie asysty.

Skromne zwycięstwo

Borac Banja Luka wygrał z FK Krupa 1:0 po golu Stojana Vranjesa. 34-latek wykorzystał podanie z lewej strony i pokonał bramkarza po uderzeniu w prawy, dolny róg bramki. Borac nie przegrał żadnego meczu w lidze od 5 marca. Dzięki zwycięstwu z FK Krupa zespół Vranjesa zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli.

Gol Necida

W 31. kolejce ligi czeskiej Bohemians Praga wygrał ze Slovanem Liberec 3:0. Jedną z bramek dla "Kangurów" zdobył Tomas Necid. Martin Dostal podał piłkę w pole karne, a Necid uderzył piętą i strzelił swojego czwartego gola w tym sezonie.

Remis w Lubinie

Zagłębie Lubin zremisowało z Pogonią Szczecin 1:1 w 29. kolejce PKO Ekstraklasy. Do siatki trafiali Karol Podliński oraz Michał Kucharczyk. Były piłkarz Legii strzelił gola już w 8. minucie spotkania. "Kuchy" wykorzystał złe wybicie obrońcy Zagłębia i wpakował piłkę do pustej bramki.

Szczęsny obronił rzut karny

Milan w hicie 35. kolejki Serie A wygrał z Juventusem Turyn 3:0. W 58. minucie Wojciech Szczęsny uchronił swój zespół od straty kolejnego gola. Giorgio Chiellini zagrał ręką w polu karnym i arbiter po wideoweryfikacji podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonał Franck Kessie, ale uderzył zbyt lekko i Szczęsny nie miał problemu z obroną uderzenia. Reprezentant Polski zagrał w tym sezonie w 36 meczach i 8 razy zachował czyste konto.

Porażka Koeln

W minionej kolejce Bundesligi FC Koeln przegrało z Freiburgiem 1:4. Znakomitą szansę na strzelenie gola zmarnował Ondrej Duda. Słowak poślizgnął się podczas wykonywania rzutu karnego i finalnie uderzył nad bramką. Na dwa mecze przed końcem rozgrywek "Kozły" tracą dwa punkty do miejsca dającego utrzymanie.

Debiutancki gol Philippsa

Chris Philipps zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach FC Wiltz 71. 27-latek strzelił honorowego gola w przegranym 1:5 meczu z Union Titus Petange.Trzy później również trafił do siatki. Tym razem otworzył wynik spotkania z Victorią Rosport. Jego zespół wygrał 2:0.

Gol na wagę remisu

W 29. kolejce PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko - Biała zremisowało z Wisłą Płock 1:1. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli "Górale", jednak w 28. minucie Mateusz Szwoch wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. 28-latek jest jednym z najlepszych piłkarzy "Nafciarzy" w tym sezonie. Jak dotąd zagrał we wszystkich 29 meczach, strzelił 6 goli i miał 10 asyst.