Jakub Waliszewski

Źródło: Przegląd Sportowy, Legia.Net

08.06.2022 09:00

(akt. 08.06.2022 15:33)

Waleri Kazaiszwili strzelił dwa gole w Lidze Narodów, Maciej Rybus odejdzie z Lokomotiwu Moskwa, a Bartosz Bereszyński ponownie znalazł się w kręgu zainteresowań AS Romy. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dwa gole Kazaiszwilego

Waleri Kazaiszwili strzelił dwa gole dla reprezentacji Gruzji w ostatnich spotkaniach Ligi Narodów. Najpierw ustalił wynik meczu z Gibraltarem na 4:0, a trzy dni później trafił do siatki w rywalizacji z Bułgarią (5:2). W narodowych barwach zagrał jak dotąd 60 razy i zdobył 13 bramek.

W meczach swoich reprezentacji zagrali również Arvydas Novikovas (całe spotkanie z Luksemburgiem), Ondrej Duda (60 minut z Białorusią) i Mahir Emreli (79 minut z Kazachstanem i 31 minut z Białorusią).

Rybus odchodzi z Lokomotiwu

Maciej Rybus nie przedłuży wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu z Lokomotiwem Moskwa. Informacje podał oficjalny profil klubu z Moskwy. 32-latek występował w Lokomotiwie od lipca 2017 roku. W tym czasie zagrał 136 meczów, zdobył 3 bramki i 12 razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny.

Bereszyński zmieni klub?

Bartosz Bereszyński jest łączony z transferem do AS Romy. "Giallorossi" szukają konkurenta dla Ricka Karsdorpa do gry na prawym wahadle, a jedną z opcji ma być reprezentant Polski. Na liście życzeń znalazł sie również Aaron Wan Bissaka i na ten moment ma być głównym wyborem Włochów.

Do rozmów Bereszyńskiego z rzymskim klubem doszło już w zimowym okienku transferowym, jednak finalnie nie doszło do transferu. - Były prowadzone bardzo wstępne rozmowy, ale by transfer doszedł do skutku, musi się zgrać wiele czynników. W moim przypadku mogło zaważyć, że nie było mowy o wypożyczeniu, jedyną opcją był transfer definitywny - powiedział "Bereś" w rozmowie z Przeglądem Sportowym.