Byli legioniści. Gol Emrelego, asysta Luquinhasa

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

13.04.2022 08:00

(akt. 13.04.2022 01:28)

Luquinhas po raz pierwszy asystował w MLS, Josip Juranović zaliczył świetny występ w lidze szkockiej, a Jarosław Niezgoda zdobył swoją trzynastą bramkę w barwach Portland Timbers. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Asysta Luquinhasa, gol Niezgody

New York Red Bulls przegrał na własnym stadionie z CF Motreal 1:2. Przy jedynej bramcce dla gospodarzy asystował Luquinhas. Brazylijczyk podał do Omira Fernandeza, który zdecydował się uderzyć z dystansu. Piłka odbiła się rykoszetem od nogi obrońcy i zaskoczyła bramkarza. "Luqui" przebywał na boisku do 73. minuty.

W innym meczu MLS Portland Timbers wygrało z Vancouver Whitecaps 3:2. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Jarosław Niezgoda. Polak efektownie minął obrońcę i mocno uderzył z lewej nogi obok bezradnego bramkarza. Było to jego trzynaste trafienie w barwach "Drwali".

Świetny występ Juranovicia

W 33. kolejce ligi szkockiej Celtic wygrał z St. Johnstone aż 7:0. Z bardzo dobrej strony pokazał się Josip Juranović. Na początku drugiej połowy Chorwat wykorzystał rzut karny, a w 73. minucie asystował przy szóstym golu. "Jura" podał zewnętrzną stroną stopy do Matthew O'Riley, który przełożył sobie piłkę na lewą nogę i uderzył w lewe okienko bramki. Juranović zagrał w tym sezonie w 34 spotkaniach, strzelił 5 goli i miał dwie asysty.

Gol i asysta Vesovicia

Marko Vesović zagrał bardzo dobry mecz przeciwko Sumgait FK. 30-latek najpierw asystował przy golu Kadyego, a później sam wpisał się na listę strzelców. "Veso" zbiegł z piłką z lewego skrzydła i uderzył tuż przy lewym słupku. W tym sezonie zagrał w 31 meczach, w których strzelił 2 gole i miał tyle samo asyst.

Ważne trafienie Medeirosa

Sporting Braga wygrał z FC Vizela 1:0 w 29. kolejce ligi portugalskiej. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 39. minucie Iuri Medeiros. Ricardo Horta podał piętą do byłego zawodnika Legii, który wykończył akcję technicznym strzałem w lewy, górny róg bramki. Dla 27-latka było to dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Asysta Prijovicia

W meczu 11. kolejki australijskiej A-League Western United przegrał z Wellington Phoenix 1:4. Asystę przy jedynej bramce dla zielono-czarnych miał Aleksandar Prijović. Serb zagrał dwójkową akcję ze Stevenem Lusticą, który płaskim uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Trzynasty gol Triczkowskiego

Spotkanie pomiędzy AEK Larnaka a Apollonem Limassol zakończyło się remisem 3:3. Jedną z bramek dla "Wojowników" zdobył w końcówce pierwszej połowy Iwan Triczkowski. Macedończyk dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i strzelił swojego trzynastego gola w tym sezonie.

Gol Grosickiego, porażka Pogoni

W minionej kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń przegrała w Szczecinie z Wisłą Płock 1:2. Honorową bramkę dla "Portowców" zdobył Kamil Grosicki. "Grosik" minął w polu karnym Adama Chrzanowskiego i po raz szósty w tym sezonie trafił do siatki.

Pierwszy gol Emrelego

Mahir Emreli strzelił swojego pierwszego gola w barwach Dinama Zagrzeb. Reprezentant Azerbejdżanu trafił do siatki w meczu ligowym przeciwko HNK Rijeka. Kommen Andrić wycofał piłkę przed polem karnym do Emrelego, któru uderzył z pierwszej piłki i pokonał Nediljko Labrovicia.