Jakub Waliszewski

Źródło:

11.05.2022 09:00

(akt. 11.05.2022 00:19)

Michał Karbownik zaliczył krótki występ w barwach Olympiakosu, Jarosław Niezgoda strzelił gola w MLS, a Nemanja Nikolić zdobył 14. bramkę w tym sezonie. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Występ Karbownika

Michał Karbownik zaliczył kolejny występ w barwach Olympiakosu Pireus. 21-latek wszedł na ostatnie 13 minut spotkania z Arisem Saloniki (1:0). Dla "Karbo" był to pierwszy mecz w "jedynce" od prawie czterech miesięcy. Wcześniej występował głównie w drugoligowych rezerwach, w których zagrał 12 spotkań i raz asystował.

Gol Niezgody

W MLS doszło do starcia dwóch byłych piłkarzy Legii. New York Red Bulls, w któym występuje Luquinhas podejmował Portland Timbers Jarosława Niezgody. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a bramkę dla "Drwali" zdobył Niezgoda. Santiago Moreno płasko dośrodkował z prawej strony, a Niezgoda wbiegł przed obrońcę i skierował piłkę do siatki. Dla 27-latka była to trzecia bramka w tym sezonie.

14. trafienie Nikolicia

W 32. kolejce węgierskiej OTP Bank Ligi MOL Fehervar zremisował na wyjeździe 1:1 z Ujpest FC. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Nemanja Nikolić. Kenan Kodro wycofał piłkę do "Niko", który momentalnie uderzył w kierunku bramki i strzelił swojego 14. gola w tym sezonie.

Asysta Novikovasa

W minionej kolejce drugiej ligi tureckiej Erzurumspor przegrał 1:2 z Genclerbirligi. Cały mecz w barwach "Dadaslar" zagrał Jakub Szumski, a przy jedynym golu asystował Arvydas Novikovas. Litwin wypatrzył wybiegającego na wolną pozycję Mucahita Albayraka, który wpadł w pole karne i umieścił piłkę przy prawym słupku. Novikovas zagrał w tym sezonie w 28 meczach, strzelił 7 goli i miał 4 asysty.

Honorowe trafienie

W drugim meczu półfinału Pucharu Cypru Ethnikos Achna wygrał 3:1 z AEK Larnaka. Bramkę dla "Wojowników" zdobył Iwan Triczkowski. W 15. minucie sfaulowany w polu karnym został Jose Romo i sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Triczkowski i uderzył w prawe okienko. 35-latek strzelił w tym sezonie 15 goli i 4 razy aystował przy trafieniach kolegów z drużyny.

Dziesiąty gol Kulenovicia

Sandro Kulenović strzelił 10. gola w tym sezonie. 22-latek trafił do siatki w meczu ligi chorwackiej przeciwko HNK Gorica (3:3). Enis Cokaj wykorzystał błąd obrońcy i podał do niepilnowanego Kulenovicia, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Gol i niewykorzystany rzut karny

TPS Turku przegrał po rzutach karnych z Haka i odpadł z Suomen Cup (Puchar Finlandii). Po 90 minutach było 1:1, a gola dla TPS strzelił Kasper Hamalainen. Były piłkarz Legii zagrał dwójkową akcję i uderzył między nogami bramkarza. "Hama" nie popisał się jednak w serii "jedenastek". 35-latek strzelił zbyt lekko i bramkarz odbił piłkę do boku. W tym sezonie zagrał 12 spotkań i strzelił 2 gole.

Gole, asysty i czerwona kartka

32. kolejka PKO Ekstraklasy obfitowała w legijne akcenty. Do siatki trafiali Janusz Gol i Mateusz Żyro, a Mateusz Cholewiak i Łukasz Łakomy zakończyli swoje spotkania z asystą. Pomimo zdobytej bramki Janusz Gol nie będzie dobrze wspominał swojego występu. W doliczonym czasie gry obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a Górnik Łęczna zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, przez co znacznie utrudnił sobie walkę o utrzymanie.