Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

15.01.2020 14:00

(akt. 15.01.2020 16:27)

Iwan Triczkowski strzelił 4 gole dla Larnaki, Ondrej Duda przeniósł się do Norwich City, a Łukasz Fabiański nie dokończył spotkania z Sheffield United. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Kapitalny mecz Triczkowskiego z klubem Klafuricia

Iwan Triczkowski rozegrał kolejny znakomity mecz. AEK Larnaka pokonał na wyjeździe 5:2 Ethnikos Achna prowadzony przez Deana Klafuricia, byłego trenera Legii. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0. W 58. minucie kontaktowego gola strzelił Macedończyk, który wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego. Dwadzieścia minut później doszło do wyrównania. Potem Triczkowski dokończył koncert wykorzystując rzut karny, a następnie dwukrotnie pokonując golkipera rywali 120 sekund. Najpierw skrzydłowy wykorzystał złe ustawienie rywali, a na koniec przelobował bramkarza. AEK wygrał 5:2, a były legionista jest najlepszym strzelcem klubu. Triczkowski w tym sezonie ma imponujące statystyki: 19 meczów, 20 bramek i dwie asysty.

Duda w Norwich City

Ondrej Duda został wypożyczony z Herthy Berlin do występującego w Premier League Norwich City. Słowacki pomocnik spędzi w zespole "Kanarków" najbliższe pół roku. Norwich to aktualnie najgorsza drużyna ligi. Podopieczni Daniela Farke zajmują ostatnie miejsce w tabeli i tracą osiem punktów do miejsca dającego utrzymanie.

D U D A

Post udostępniony przez Norwich City FC (@norwichcityfc)

Fabiański ponownie kontuzjowany

Pod koniec grudnia Łukasz Fabiański wrócił do składu West Hamu po kontuzji biodra. Teraz golkiper doznał kolejnej kontuzji. W meczu z Sheffield United Polak musiał zejść z boiska już po trzynastu minutach gry. Na szczęście kontuzja nie okazała się poważna i "Fabian" powróci na treningów za kilka tygodni. Miejsce w bramce West Hamu zajmie Roberto Jimenez lub David Martin.

Fatalna kontuzja Bielika

Krystian Bielik doznał poważnej kontuzji w meczu rozgrywek U-23 pomiędzy Derby County a Tottenhamem. Po osiemnastu minutach pomocnik musiał opuścić boisko na noszach. Gracz najprawdopodobniej zerwał więzadło krzyżowe.  22-latek stracił szansę na wyjazd na Euro 2020, bo w tym sezonie już nie zagra.

Gol Pasquato

Cristian Pasquato zdobył czwartą bramkę na włoskich boiskach. 30-latek trafił do siatki w 6. minucie meczu wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Drużyna Campodarsego, w której występuje były legionista ostatecznie zremisowała z Montebelluna 2:2.

Gol Necida

FC Den Haag zwyciężyło w towarzyskim meczu z TSG Hoffenheim 2:1. Pierwszą bramkę dla zespołu z Hagi zdobył Tomas Necid. Reprezentant Czech pewnie wykorzystał podyktowany chwilę wcześniej rzut karny uderzając w prawy róg bramki. Najbliższy mecz ligowy Holendrzy zagrają z RKC Waalwijk. Spotkanie odbędzie się 19 stycznia.