Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

13.12.2023 09:00

(akt. 12.12.2023 22:17)

Jakub Kosecki zawalczy w oktagonie, Sebastian Szymański był zawodnikiem meczu w derbach Stambułu, a Ondrej Duda obejrzał czerwoną kartkę. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Kosecki zawalczy na FAME MMA

Jakub Kosecki został ogłoszony jako nowy zawodnik federacji FAME MMA. "Kosa" zawalczy w oktagonie w lutym 2024 roku w Krakowie na jubileuszowej gali FAME 20. Przeciwnikiem byłego piłkarza Legii będzie Łukasz "Tuszol" Tuszyński znany m.in. z kanału "Bungee" i streamów na platformie Twitch.tv. – Chcieliście show i nie mogliście lepiej trafić. Już w życiu uciszałem niejeden sektor i z wielką przyjemnością uciszę kolejny – powiedział Kosecki w pierwszych słowach po ogłoszeniu walki.

Szymański bohaterem Fenerbahce

W 15. kolejce tureckiej Super Lig Fenerbahce wygrało w derbach Stambułu 3:1 z Besiktasem. Bohaterem "Żółtych kanarków" i bezdyskusyjnym zawodnikiem meczu był Sebastian Szymański. "Szymi" wywalczył dwa rzuty karne, a w doliczonym czasie gry zdobył kapitalną bramkę z dystansu i przypieczętował tym samym zwycięstwo Fenerbahce. Dla 24-latka było to 11. trafienie w tym sezonie.

Czerwona kartka Dudy

Ondrej Duda (Hellas Werona) ma za sobą nieudany występ w Serie A. Słowak nie dokończył rywalizacji z Lazio (1:1), gdyż w 77. minucie obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Na szczęście nie wpłynęło to na wynik końcowy i "Gialloblu" dowieźli do końca cenny remis. Duda zagrał w tym sezonie w 15 meczach, strzelił gola i miał asystę.

Gol na wagę zwycięstwa

Dinamo Zagrzeb wygrało 1:0 z NK Rudes w 18. kolejce ligi chorwackiej. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Sandro Kulenović. W 76. minucie wykorzystał zgranie piłki przez Tanuro Kaneko i z bliska wpakował ją do siatki skutecznym uderzeniem głową. Kilka minut później na boisku pojawił się również Mahir Emreli, lecz niewiele wniósł do gry.

Asysta Makowskiego

W meczu 16. kolejki ligi węgierskiej Kisvarda przegrała u siebie z DVTK 1:2. Gospodarze dopiero w doliczonym czasie gry strzelili gola kontaktowego, a duży udział w tej akcji miał Rafał Makowski. Polak podał na lewą stronę do Dritona Camaja, a ten zbiegł z piłką na prawą nogę i pokonał bramkarza technicznym strzałem po koźle. Zespół Makowskiego zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i traci 4 punkty do bezpiecznej strefy.

Kontuzja Bereszyńskiego

Bartosz Bereszyński doznał kontuzji w meczu ligi włoskiej z Lecce (1:1). "Bereś" zdołał dograć pierwszą połowę, ale na drugą już nie wyszedł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chodzi o uraz mięśniowy. Na ten moment nie wiadomo ile potrwa absencja 31-latka.

4. gol Michalaka

Konrad Michalak ma udane ostatnie tygodnie. Na początku grudnia strzelił ważnego gola dla Ohod Club, który zapewnił jego drużynie zwycięstwo, a w następnej kolejce powtórzył swój wyczyn w spotkaniu z AL Arabi i znów trafił na wagę trzech punktów. W tym sezonie wystąpił w 6 meczach 2. ligi saudyjskiej, zdobył 4 bramki i miał asystę.

Gol, dwie asysty i czerwona kartka

Na polskich boiskach w szalonym meczu Pogoni z Wartą Poznań (3:3) z trafienia cieszył się Kamil Grosicki (Pogoń), a asystę przy golu Macieja Żurawskiego wywalczył Konrad Matuszewski (Warta). W innym spotkaniu PKO Ekstraklasy Radomiak Radom zremisował 1:1 z Górnikiem Zabrze, a przy bramce "Zielonych" asystował Rafał Wolski.

W I lidze spotkania ze Zniczem Pruszków nie dokończył Maciej Górski (Resovia). W drugiej połowie 33-latek obejrzał dwie żółte kartki i osłabił zespół na ostatnie minuty, które okazały się kluczowe dla rywalizacji, gdyż w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla Znicza strzelił Tymon Proczek.