Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

27.04.2023 09:00

(akt. 26.04.2023 22:44)

Jacek Magiera znalazł nowy klub, Sebastian Szymański strzelił dziesiątego gola w sezonie, a Igor Lewczuk zadebiutował w KTS Weszło. Co słychać u byłych trenerów i zawodników Legii?

Magiera trenerem Śląska

Jacek Magiera został nowym trenerem Śląska Wrocław. 46-latek podejmie się trudnego zadania, czyli utrzymania Śląska w Ekstraklasie. Wybór Magiery nie jest zaskakujący, nie tylko ze względów sportowych, ale również finansowych, gdyż wciąż jest na kontrakcie z wrocławianami. Do nowej-starej drużyny przychodzi więc w roli "strażaka" podobnie, jak miało to miejsce rok temu, w przypadku Legii i Aleksandara Vukovicia.

Pierwszy mecz po powrocie na ławkę trenerską okazał się nieudany. Śląsk przegrał 0:2 z Górnikiem Zabrze i po 29 kolejkach traci 1 punkt do miejsca dającego utrzymanie.

Dziesiąty gol Szymańskiego

Sebastian Szymański zagrał kolejny dobry mecz w barwach Feyenoordu. Tym razem pokazał się z dobrej strony w ligowej rywalizacji z FC Utrecht (3:1). "Szymi" pomagał w rozegraniu piłki, wygrywał większość pojedynków z rywalami, a w 15. minucie otworzył wynik spotkania. Reprezentant Polski wykorzystał podanie od Marcusa Pedersena i pokonał bramkarza po mocnym strzale z lewej nogi. Dla 23-latka był to 10. gol w tym sezonie.

Debiut Lewczuka

Igor Lewczuk doczekał się debiutu w barwach KTS Weszło (V liga). Doświadczony obrońca pojawił się na murawie w 63. minucie meczu ze Żbikiem Nasielsk. Spotkanie zakończyło się skromną wygraną drużyny z Warszawy 1:0. Strzelcem jedynego gola był Marcin Burkhardt.

Warto również wspomnieć o wyróżnieniu dla trenera KTS-u, Piotra Kobiereckiego (ex Legia). 37-latek czwarty raz otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera V ligi.

Praszelik wraca do gry

Mateusz Praszelik (Cosenza) wrócił na boisko po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją zginacza. 22-latek wszedł na ostatnie 20 minut meczu z Perugią (0:0), zmieniając Marco Brescianiniego. Dla "Praszela" był to dopiero piąty mecz w tym sezonie (166 minut).

Gol Pasquato

W 38. kolejce włoskiej Serie C AC Trento wygrało 2:1 z Novarą. Jedną z bramek dla "Aquilotti" zdobył Cristian Pasquato. Były piłkarz Legii stanął oko w oko z bramkarzem po podaniu od Christophera Attysa i z zimną krwią wykończył akcję. W tym sezonie zagrał w 28 meczach, strzelił 6 goli i miał dwie asysty.

Gol, asysta i dwa wyróżnienia

W PKO Ekstraklasie ważnego gola dla Piasta Gliwice strzelił Grzegorz Tomasiewicz, a Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin) popisał się równie ważną asystą w meczu z Koroną Kielce (2:2).

Pomocnik Piasta znalazł się w najlepszej "11" kolejki, a wraz z nim Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), który w spotkaniu ze Stalą Mielec zdobył bramkę i miał asystę.