News: Byli legioniści: Majkowski odcina Energię

Byli legioniści: Majkowski odcina Energię

Emil Kopański

18.05.2016 19:07

(akt. 07.12.2018 14:51)

Druga połowa maja w większości lig, w których występują byli piłkarze Legii, to ostatni etap zmagań. Pozostał jeszcze etap baraży lub rywalizacja na niższych szczeblach rozgrywek. Właśnie III i IV liga były poziomami, na których byli gracze Legii wpisali się na listę strzelców. O kim mowa? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (SD Huesca) – Huesca wygrała z Almerią 2:1, a Arruabarrena rozegrał 45 minut. Po przerwie zmienił go Luis Fernandez.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – nie zagrał w zremisowanym 2:2 meczu z Anorthosisem Famagusta Larnaka.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – drużyna Boruca na zakończenie sezonu przegrała na wyjeździe z Manchesterem United 1:3 i ostatecznie rozgrywki ukończyła na pozycji numer 16. Boruc w tym meczu nie wystąpił.

Marcin Burkhardt (Ullensaker/Kisa IL) – drużyna ostatniej „10” w historii Legii wygrała 5:1 z Mjondalen. Były legionista cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – rozegrał 90 minut w meczu z Legią Warszawa (0:3), był bliski pokonania strzałem głową Arkadiusza Malarza. Pogoń zakończyła sezon na szóstej pozycji w ekstraklasie.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – drużyna Eltona wygrała 2:0 z Ruasso Kumamoto, a Brazylijczyk rozegrał całe spotkanie.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – w ostatniej kolejce Premier League „Łabędzie” zremisowały 1:1 z Manchesterem City, ale bez udziału polskiego bramkarza. Drużyna byłego legionisty zakończyła sezon na dwunastej pozycji.

Dominik Furman (Hellas Verona) – w ostatnim meczu sezonu zdegradowana już do Serie B drużyna Furmana przegrała na wyjeździe z Palermo 2:3. Były legionista wszedł na boisko w 71. minucie, zastępując Lukę Marrone.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar wygrał 1:0 z Ufą, a Gol rozegrał całe spotkanie.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – Ruch przegrał z Lechem Poznań 0:3 i zakończył sezon na ósmym miejscu w ekstraklasie. Iwański nie zagrał w tym meczu.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – w 85. minucie meczu z GKS Bełchatów (2:0) wszedł na boisko w miejsce Arkadiusza Aleksandra.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 2:1, ale bez udziału Jarzębowskiego.

Dossa Junior (Eskisehirspor Kulubu) – Eskisehirspor przegrał z Istanbul BB 1:2, ale Dossa Junior nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – nie znalazł się w osiemnastce meczowej na spotkanie ze Spartakiem Moskwa (0:3).

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – nie zagrał w zremisowanym 1:1 meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, który zdecydował o spadku Górnika z ekstraklasy.

Dusan Kuciak (Hull City) – w półfinałowych starciach barażowych o awans do Premier League Hull City mierzyło się z Derby County. W sobotę „Tygrysy” wygrały na wyjeździe 3:0, a we wtorek na własnym terenie uległy 0:2 i w decydującej potyczce zagrają z Sheffield Wednesday. Kuciak oba mecze obejrzał z ławki rezerwowych.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – nie zagrał w meczu z Cracovią (0:2). Lechia straciła w nim szansę na awans do europejskich pucharów i zakończyła rozgrywki na piątej pozycji w ekstraklasie.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – Błękitni rozbili Energię Kozienice 4:0 i wciąż marzą o utrzymaniu w III lidze. Majkowski pojawił się na murawie po przerwie w miejsce Tomasza Grudnia i zaliczył piorunującą końcówkę – w 88. I 90. minucie pokonał Emila Piasecznego.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – Akhisar przegrał z Galatasaray Stambuł 1:2. Mezenga wyszedł na boisko w podstawowym składzie, a zmienił go 56. minucie Ricardo Vaz Te.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan zremisował na wyjeździe z Zemplinem Michalovce 1:1, ale bez udziału Muchy.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – w 79. minucie przegranego meczu z Chojniczanką Chojnice zmienił Carlesa Martineza, ale nie wpłynął na ostateczny wynik spotkania.

Miroslav Radović (Olimpija Ljubljana) – drużyna Radovicia wygrała 1:0 z Rudarem i została mistrzem Słowenii. Były gracz Legii rozegrał w tym meczu 90 minut.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – Ruch wygrał na wyjeździe z Zielonymi Żarki 6:1. Rocki pojawił się na boisku w 54. minucie, zastępując Mateusza Hermasza, i stał się jednym z bohaterów meczu – w 77.  I 89. minucie znalazł drogę do siatki rywala.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – przeciwko Spartakowi rozegrał 90 minut i obejrzał żółtą kartkę.

Orlando Sa (Maccabi Tel Awiw) – Maccabi wygrało na wyjeździe z Beitarem Jerozolima 2:0. Były napastnik Legii nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – rozegrał 90 minut w meczu z Lechem Poznań (0:3).

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – rozegrał 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Miedzią Legnica.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – AEK przegrał na wyjeździe z Nea Salamis 2:3, ale bez udziału Trickovskiego.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – rozegrał pierwszą połowę w przegranym 0:2 meczu z Cracovią. Zastąpił go Rafał Janicki.

Rafał Wolski (Wisła Kraków) – w wyjazdowym starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (4:3) rozegrał 90 minut i obejrzał żółtą kartkę. W 52. minucie asystował przy golu Rafała Boguskiego. Wisła sezon zakończyła na dziewiątej pozycji w ekstraklasie.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – wszedł na boisko w doliczonym czasie gry meczu z Lechią Gdańsk (2:0), zmieniając Mateusza Cetnarskiego. Cracovia zapewniła sobie tym zwycięstwem awans do europejskich pucharów.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – sezon w Championship dobiegł końca. Do rozegrania pozostał jedynie finał baraży o awans do Premier League, w którym drużyna leczącego uraz byłego legionisty nie bierze udziału.