News: Byli legioniści: Majkowski trafia dwa razy

Byli legioniści: Majkowski trafia dwa razy

Emil Kopański

18.11.2015 17:11

(akt. 07.12.2018 18:46)

W minionym tygodniu większość rozgrywek w Europie miała przerwę ze względu na mecze reprezentacji narodowych. Kilku z byłych legionistów miało okazję zaprezentować się na murawie w meczach towarzyskich, trwały natomiast rozgrywki w niższych ligach. Tam dobrze zaprezentował się Kamil Majkowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (Eibar) – w rozgrywkach ligi hiszpańskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – w rozgrywkach ligi cypryjskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – były bramkarz Legii otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. W meczu z Islandią (4:2) siedział na ławce rezerwowych, natomiast w starciu z Czechami (3:1) rozegrał całe spotkanie.

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) – powołany do reprezentacji Polski Borysiuk mecz z Islandią obejrzał z ławki rezerwowych. Pojawił się natomiast na murawie w 77. minucie meczu z Czechami, zmieniając Tomasza Jodłowca.

Marcin Burkhardt (Czerno-More Warna) – w rozgrywkach ligi bułgarskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – rozegrał 56 minut w sparingowym meczu z RB Lipsk (0:1), a zmienił go Takuya Murayama.

Elton Brandao (EC Vitoria Salvador) – Vitoria ograła Cearę 1:0. Elton rozegrał całe spotkanie.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – nie wystąpił w sparingowym meczu z Islandią, a po nim wrócił do klubu.

Janusz Gol (Amkar Perm) – w rozgrywkach ligi rosyjskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Roger Guerreiro (Aris Limassol) – w rozgrywkach ligi cypryjskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – w rozgrywkach ligi polskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry zwyciężyły na wyjeździe Olimpię Grudziądz (2:0). Jarzębowski nie wystąpił w tym spotkaniu.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – mecz z Islandią obejrzał z ławki rezerwowych, natomiast w spotkaniu z Czechami wyszedł na boisko w podstawowym składzie, rozegrał 90 minut i obejrzał żółta kartkę.

Dossa Junior (Konyaspor Kulubu) – w rozgrywkach ligi tureckiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – w rozgrywkach ligi rosyjskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – nie zagrał ani w wygranym 5:1 spotkaniu z Janiną Libiąż, ani w zremisowanym 0:0 meczu sparingowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – rozegrał połowę towarzyskiego meczu z Żalgirisem Wilno (1:1).

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – Błękitni rozprawili się na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi, wygrywając 4:2. Jednym z bohaterów spotkania był Majkowski, który rozegrał 90 minut i dwukrotnie pokonał Adama Bolka, umacniając się na pozycji najlepszego snajpera swojego zespołu.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – w rozgrywkach ligi tureckiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – powołany do reprezentacji Słowacji były golkiper Legii mecz z Islandią (3:1) obejrzał z ławki rezerwowych.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – rozgrywki drugiej ligi amerykańskiej dobiegły końca.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – mecz Zagłębia z Zawiszą Bydgoszcz został przełożony ze względu na powołania zawodników bydgoskiego zespołu do reprezentacji młodzieżowych.

Helio Pinto (Al-Mesaimeer SC) – w rozgrywkach ligi katarskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Miroslav Radović (Hebei China Fortune) – rozgrywki drugiej ligi chińskiej dobiegły końca. Drużyna Radovicia awansowała do krajowej elity.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – w ostatnim meczu rundy jesiennej Ruch bezbramkowo zremisował z rezerwami Rakowa Częstochowa. Były legionista rozegrał pełne 90 minut i obejrzał żółtą kartkę.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – w meczu z Islandią w 12. minucie zastąpił kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego, a mecz z Islandią rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Orlando Sa (Reading FC) – w rozgrywkach Championship trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Jorge Salinas (Olimpia Asuncion) – w rozgrywkach ligi paragwajskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – w rozgrywkach ligi polskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – nie zagrał w przegranym spotkaniu z Wigrami.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – w starciu z Islandią rozegrał 65 minut, po czym zastąpił go Bartosz Kapustka. W meczu z Czechami nie dostał szansy i obejrzał go z ławki rezerwowych.

Rafał Wolski (KV Mechelen) – w rozgrywkach ligi belgijskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – w rozgrywkach ligi polskiej trwa przerwa ze względu na mecze reprezentacji narodowych.