Jakub Waliszewski

Źródło:

17.02.2022 09:00

(akt. 17.02.2022 10:24)

Thibault Moulin zagra w IV lidze polskiej, Daniel Łukasik wraca do Ekstraklasy, a Dominik Nagy ustrzelił dublet. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Moulin zagra w IV lidze polskiej

Thibault Moulin został nowym piłkarzem Wieczystej Kraków. Francuz dołączył do zespołu z Krakowa jako wolny zawodnik, gdyż wcześniej rozwiązał kontrakt z rumuńską Academicą Clinceni. Z nowym zespołem podpisał umowę do końca czerwca 2024 roku.

Łukasik piłkarzem Radomiaka

Daniel Łukasik wraca do Ekstraklasy. 30-latek podpisał kontrakt z Radomiakiem Radom, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku. W tym sezonie zagrał zaledwie 57 minut w barwach MKE Ankaragucu. Miało to miejsce w 2. kolejce tureckiej TFF 1. Lig. Wówczas zespół "Serc" bezbramkowo zremisował z Kocaelisporem. W zespole z Radomia zagrał już pierwsze spotkanie. Znalazł się w podstawowym składzie na mecz kontrolny z ŁKS-em Łagów i asystował przy zwycięskim golu Dominika Sokoła.

Dublet Nagya

Dominik Nagy zdobył dwie bramki w meczu 20. kolejki ligi węgierskiej przeciwko MOL Fehervar FC. W 55. minucie wykorzystał podanie Krisztiana Tamasa i pokonał bramkarza po uderzeniu w prawy, dolny róg bramki. W końcówce spotkania był bliski trafienia z rzutu wolnego. Uderzył technicznie z odległości 20. metrów od bramki, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Po chwili dopadł jednak do niej Ołeksandr Petrusenko i umieścił futbolówkę w siatce. Nagy zwieńczył swój dobry występ golem w doliczonym czasie gry. Wykorzystał błąd defensywy rywala i trafił do bramki po mocnym strzale z pierwszej piłki. 26-latek zagrał w tym sezonie w 19 meczach, strzelił 6 goli i miał 9 asyst.

Zmarnowany rzut karny

W 3. kolejce ligi bangladeskiej Bashundara Kings wygrała z Muktijoddha Sangsad FC 1:0. W 78. minucie znakomitą szansę na zdobycie bramki miał Stojan Vranjes. Sfaulowany w polu karnym został Robinho i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Vranjes, ale uderzył tuż obok lewego słupka. Dla 35-latka był to trzeci występ w barwach "The Kings".

3. asysta Novikovasa

BB Erzurumspor zremisował z Umraniyesporem 3:3 w 24. kolejce tureckiej TFF 1. Lig. Przy trzecim golu dla "Dadaslar" asystował Arvydas Novikovas. Litwin zacentrował z rzutu rożnego do niepilnowanego Mustafy Yumlu, który trafił do siatki po uderzeniu głową. W tym sezonie Novikovas zagrał w 22 meczach, strzelił 6 goli i miał 3 asysty.

Dobra zmiana Kulenovicia

Sandro Kulenović zaprezentował się z dobrej strony w meczu 23. kolejki ligi chorwackiej przeciwko NK Istra 1961. 22-latek wszedł na boisko na ostatnie 20 minut i w końcówce spotkania strzelił wyrównującego gola dla Lokomotivy. Ivan Milicević dośrodkował z lewej strony, najwyżej w polu karnym wyskoczył Kulenović i głową skierował piłkę do bramki. Był to jego 6. gol w tym sezonie.

Asysta Prijovicia

W 14. kolejce australijskiej A-League Sydney FC zremisowało na własnym stadionie z Western United 1:1. Wynik meczu otworzył Steven Lustica. Aleksandar Prijović wycofał piłkę do Australijczyka, który pokonał bramkarza płaskim uderzeniem zza pola karnego. "Prijo" przebywał na boisku do 83. minuty.