Byli legioniści: Nemanja Nikolić piłkarzem maja

Patryk Tylak

07.06.2017 09:30

(akt. 07.12.2018 10:23)

Nemanja Nikolić, który jeszcze niedawno zachwycał swoją skutecznością na polskich boiskach, szybko zaaklimatyzował się w Stanach Zjednoczonych. W maju strzelił sześć goli, dzięki czemu został wybrany piłkarzem miesiąca. W zdecydowanie gorszym nastroju może być inny napastnik, Bruno Mezenga. Jego drużyna walczyła w barażach o awans do tureckiej Superligi. Nie udało jej się ostatecznie wywalczyć promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 lat (od sezonu 2006/07, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) – 90 minut z Legią (0:0).

Tomasz Brzyski (Cracovia Kraków) – poza kadrą w meczu z Piastem Gliwice (0:1).

Marcin Burkhardt (Pogoń Siedlce) – w meczu ze Stalą Mielec (2:1) na placu gry zameldował się w 71. minucie.

Władimer Dwaliszwili (FK Atyrau) – 90 minut w konfrontacji z FC Astaną (0:4).

Dominik Furman (Wisła Płock) – 69 minut ze Śląskiem Wrocław (0:3).

Maciej Korzym (Sandecja Nowy Sącz) – z powodu kontuzji poza kadrą w spotkaniu z Miedzią Legnica (0:2).

Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) – całe spotkanie przeciwko Legii (0:0). W drugiej połowie uratował swoją drużynę, kiedy wybronił sam na sam z Guilherme.

Bruno Mezenga (Eskisehirspor) – 90 minut w rewanżu półfinałowego dwumeczu w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Turcji. Jego drużyna po zwycięstwie 1:0 z Girenunsporem awansowała do ostatniego etapu. Brazylijczyk zagrał całe spotkanie finałowe z Goztepe. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były serie rzutów karnych. Mezenga wykorzystał swoją jedenastkę, ale w ostatecznym rozrachunku lepsi okazale się rywale i to oni mogli cieszyć się z awansu do tureckiej Superligi.

Nemanja Nikolić (Chicago Fire) – 90 minut z Orlando City (0:0). Miał dwie okazje na strzelenie gola, ale oddał zbyt lekkie strzały, z którymi bez problemu poradził sobie bramkarz rywali. Skrót tego spotkania poniżej. Warto dodać, że były snajper „Wojskowych” został wybrany piłkarzem maja MLS.

Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków) – 90 minut z Olimpią Grudziądz (0:1).

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – nie zagrał w meczu z RKS Grodziec (3:1).

Jorge Salinas (JEF Utd. Chiba) – poza kadrą w meczu z Okayama (1:2).

Wojciech Skaba (Zagłębie Sosnowiec) – 90 minut z GKS-em Tychy (2:1). Przy straconym golu nie dał rady zatrzymać Marcina Radzewicza w sytuacji sam na sam. Skrót tego spotkania w tym miejscu

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – w konfrontacji ze Zniczem Pruszków (1:0) znalazł się poza kadrą meczową.

Łukasz Surma (Ruch Chorzów) – poza kadrą w meczu z Górnikiem Łęczna (2:2). Nie przedłuży swojego kontraktu z chorzowskim klubem, który wygasa 30 czerwca.

Stojan Vranjes (Piast Gliwice) – 90 minut z Cracovią Kraków (1:0). Na początku drugiej połowy mógł zdobyć bramkę, ale nie trafił czysto w piłkę w bardzo dobrej sytuacji. Pod koniec spotkania powinien był wyłożyć piłkę swojemu koledze z zespołu, ale postanowił sam wykończyć tę akcję. Nie wyszło mu to zbyt dobrze, ponieważ piłka nie zdążyła dolecieć do bramki i wybił ją jeden z obrońców „Pasów”.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – 90 minut z Legią (0:0).

Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – 75 minut przeciwko Legii (0:0).

Michaił Aleksadrow, Bartosz Bereszyński, Mikel Arruabarrena, Inaki Astiz, Artur Boruc, Ondrej Duda, Łukasz Fabiański, Janusz Gol, Dossa Junior, Jakub Kosecki, Igor Lewczuk, Daniel Łukasik, Jan Mucha, Nacho Novo, Arkadiusz Piech, Aleksandar Prijović, Henrik Ojamaa, Maciej Rybus, Orlando Sa, Iwan Triczkowski, Michał Żyro – dla tych zawodników sezon zakończył się wcześniej.