Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net, Twitter

01.02.2023 09:00

(akt. 31.01.2023 14:20)

Nemanja Nikolić został piłkarzem AEK Larnaka, Ondrej Duda został wypożyczony do Włoch, a Walerian Gwilia szuka nowego klubu. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Nikolić piłkarzem AEK Larnaka

Nemanja Nikolić został przedstawiony jako nowy zawodnik cypryjskiego AEK Larnaka. Tym samym w kadrze "Wojowników" znajduje się już trzech byłych piłkarzy Legii – "Niko", Iwan Triczkowski i Rafael Lopes. Węgier podpisał krótkoterminowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca tego sezonu.

Duda w Serie A

Ondrej Duda spędzi resztę sezonu w Hellasie Werona (Serie A). Słowak został wypożyczony do Gialloblu z FC Koeln do końca rozgrywek 2022/2023 z obowiązkiem wykupu. 28-latek nie zachwycał ostatnio w barwach "Kozłów" – często grał przeciętnie, nie potrafił poprawić swojej formy i nie dawał zbyt wiele w ofensywie. Przejście do Włoch powinno być dla niego dobrą szansą na powrót do formy, którą prezentował choćby w sezonie 2020/2021.

Gwilia bez klubu

Walerian Gwilia nie jest już piłkarzem Rakowa Częstochowa. Kontrakt Gruzina został rozwiązany za porozumieniem stron. "Vako" trafił do Częstochowy w sierpniu 2021 roku, ale nie spełnił pokładanych oczekiwań. Łącznie zagrał 28 spotkań, strzelił jednego gola i miał jedną asystę. Z powodu problemów zdrowotnych nie zagrał ani jednej minuty przez ostatnich sześć miesięcy.

Praszelik wypożyczony

Mateusz Praszelik (Hellas Werona) został wypożyczony do występującej w Serie B Cosenzy. Decyzja Hellasu nie powinna dziwić, gdyż 22-latek nie potrafił przebić się do pierwszego składu, a ostatni raz zagrał w Serie A w lutym ubiegłego roku. W sumie uzbierał 23 minuty w dwóch meczach. W barwach Cosenzy miał okazję zadebiutować w poprzedniej kolejce Serie B. Jego zespół wygrał z Parmą 1:0, a on sam pojawił się na murawie w 66. minucie, zmieniając Marco Brescianiniego.

Asysta Szymańskiego

W 19. kolejce Eredivisie Twente zremisowało z Feyenoordem 1:1. Asystę przy golu drużyny z Rotterdamu miał Sebastian Szymański. Reprezentant Polski dograł piłkę z lewej strony pola karnego wprost na głowę Santiago Gimeneza, który z łatwością pokonał bramkarza. Dla "Szymiego" była to 5. asysta w tym sezonie.

Sanogo zagra na Malcie

Vamara Sanogo będzie kontynuował swoją karierę na Malcie. Francuz został nowym piłkarzem FC Marsaxlokk, czyli 11. drużyny obecnego sezonu ligi maltańskiej. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku.

Gol i nietrafiony karny

Po dwóch miesiącach przerwy wróciła PKO Ekstraklasa, a co za tym idzie, mecze z udziałem byłych zawodników Legii. W 18. kolejce bramkę zdobył jedynie Kamil Grosicki w rywalizacji Pogoni Szczecin z Widzewem Łódź (3:3).

Swój występ gorzej będzie wspominał Dominik Furman. Piłkarz Wisły Płock miał znakomitą szansę na wyrównanie w spotkaniu z Lechią Gdańsk, ale nie wykorzystał rzutu karnego i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gdańszczan 1:0.