Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

24.03.2022 09:00

(akt. 23.03.2022 22:18)

Andre Martins strzelił pierwszego gola w barwach Hapoelu Beer Szewa, Nemanja Nikolić ustrzelił dublet, a Jarosław Niezgoda zdobył swoją pierwszą bramkę w nowym sezonie MLS. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Pierwszy gol Martinsa

Andre Martins trafił do siatki po raz pierwszy od prawie trzech lat. Portugalczyk zdobył bramkę w 11. minucie meczu ligi izraelskiej przeciwko Maccabi Netanja. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hapoelu Beer Szewa 4:1.

Dublet Nikolicia

W 25. kolejce ligi węgierskiej MOL Fehervar FC wygrał na wyjeździe z Gyirmot 2:0. Autorem obu trafień był Nemanja Nikolić. Pierwszą bramkę zdobył już w 2. minucie. "Niko" miał dużo miejsca w polu karnym i pokonał bramkarza po uderzeniu z woleja. Niespełna pół godziny później trafił do siatki po raz drugi. Adrian Rus posłał znakomite, długie podanie do Nikolicia, który przelobował golkipera i strzelił tym samym swojego 10. gola w tym sezonie.

Honorowe trafienie

Portland Timbers przegrało z Dallas FC 1:4 w czwartym meczu nowego sezonu MLS. Jedyną bramkę dla "Drwali" zdobył Jarosław Niezgoda. Sebastian Blanco przerzucił piłkę nad obrońcami, Niezgoda opanował futbolówkę i ze stoickim spokojem wykończył akcję. Był to jego pierwszy gol w tym sezonie.

Świetna forma Kante

Jose Kante znakomicie rozpoczął nowy sezon ligi kazachskiej. Jak dotąd trafił do siatki w każdym z trzech spotkań i ma już cztery gole na swoim koncie. W poprzedniej kolejce pokonał bramkarza FK Taraz (1:1). Ricardo Alves dostrzegł wbiegającego w pole karne Gwinejczyka, który przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i pokonał bramkarza po uderzeniu w lewy, dolny róg bramki. Kante póki co jest liderem klasyfikacji strzelców.

5. gol Agry

W 27. kolejce ligi portugalskiej Arouca zremisowała z Tondelą 2:2. Gole dla złoto-zielonych strzelili Eduardo Quaresma i Salvador Agra. Były piłkarz Legii trafił do siatki w końcówce pierwszej połowy. Tiago Almeida podał w tempo do wbiegającego między obrońców Agry, który nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na interwencję. 30-latek zagrał w tym sezonie w 31 spotkaniach, strzelił pięć goli i miał tyle samo asyst.

Ważne trafienie Sadiku

UD Las Palmas wygrało z Realem Valladolid 1:0 w 32. kolejce La Liga2. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 61. minucie Armando Sadiku. Najpierw Albańczyk próbował uderzyć piłkę głową, później jego strzał obronił bramkarz, ale przy trzeciej próbie już się nie pomylił i wpakował futbolówkę do siatki. Był to jego pierwszy gol od trzech miesięcy.

Asysta Cafu

W minionej kolejce FL Championship Nottingham Forest wygrało z Queens Park Rangers 3:1. W 84. minucie na boisku pojawił się Cafu i zaledwie trzy minuty później miał już asystę. Portugalczyk najpierw nie zdołał pokonać bramkarza z sześciu metrów, ale po chwili zrehabilitował się i wycofał piłkę do Brennana Johnsona, który trafił do siatki po mocnym uderzeniu z prawej nogi. Cafu zagrał w tym sezonie w 16 meczach, strzelił gola i miał asystę.

Gol i dwie asysty

W 26. kolejce PKO Ekstraklasy nie zabrakło legijnych akcentów.

Zwycięstwo Pogoni Szczecin z Wisłą Kraków przypieczętował Michał Kucharczyk.

Spotkanie pomiędzy Radomiakiem Radom a Stalą Mielec zakończyło się remisem 1:1, a asystę przy golu Oskara Zawady miał Grzegorz Tomasiewicz.

W Płocku Wisła przegrała ze Śląskiem 1:2, a przy jedynym golu dla "Nafciarzy" asystował Rafał Wolski.