Konrad Michalak: Powalczę o miejsce w składzie Legii

Byli legioniści. Pierwszy gol Michalaka, czerwona kartka Kante

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

27.09.2023 09:00

(akt. 27.09.2023 00:30)

Konrad Michalak strzelił pierwszego gola w nowym klubie, Jacek Magiera osiąga dobre wyniki ze Śląskiem Wrocław, a Jose Kante strzelił gola i obejrzał czerwoną kartkę. Co słychać u byłych zawodników i trenerów Legii?

Pierwszy gol Michalaka

W 1/32 finału Pucharu Króla (Arabia Saudyjska) Ohod Club przegrało u siebie z Al-Nassr 1:5. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Konrad Michalak, dla którego był to debiut w nowych barwach. 26-latek dostrzegł wychodzącego z bramki Nawafa Al-Aqidiego i sprytnym lobem wpakował piłkę do bramki. W składzie Al-Nassr nie zabrakło wielu gwiazd. Na boisku występowali m.in. Sadio Mane, Anderson Talisca, Seko Fofana, Alex Telles czy Aymeric Laporte.

Śląsk liderem, Magiera wraca na boisko

Pod wodzą Jacka Magiery Śląsk Wrocław wygląda na drużynę, która odżyła po fatalnym dla siebie sezonie 2022/2023 (15. miejsce). Wrocławianie zdobyli 19 punktów w 9 meczach i są liderem PKO Ekstraklasy. W ostatnich sześciu meczach odnieśli komplet zwycięstw, pokonując m.in. Lecha Poznań (3:1), Pogoń Szczecin (2:0), czy będącą w czołówce Jagiellonię Białystok (2:1).

Poza dobrymi wynikami trenerskimi, Magiera będzie miał również okazję na sukcesy w lidze oldbojów. 46-latek został zgłoszony do rozgrywek, w których będzie reprezentował drużynę z Wrocławia.

Gol i czerwona kartka

W 29. kolejce ligi japońskiej Urawa Red Diamonds wygrała na wyjeździe z Gamba Osaka 3:1. Słodko-gorzki występ w tym spotkaniu zaliczył były zawodnik Legii, Jose Kante. W 29. minucie Gwinejczyk zdobył bramkę po technicznym strzale z 18. metra, a w drugiej połowie musiał przedwcześnie opuścić boisko po czerwonej kartce, którą otrzymał za agresywne pociągnięcie przeciwnika za koszulkę.

Świetny mecz Emrelego

Mahir Emreli pokazał się z dobrej strony w meczu ligi chorwackiej przeciwko NK Rudes (5:1). Azer dostał szansę gry w pierwszym składzie i bardzo dobrze ją wykorzystał. W końcówce pierwszej połowy strzelił gola po uderzeniu głową, a w 58. minucie do trafienia dołożył asystę przy bramce Josipa Drmicia. W tym sezonie zagrał w 12 meczach, strzelił 3 gole i miał 4 asysty.

Szumski wrócił do gry

W 6. kolejce ligi tureckiej Antalyaspor wygrał u siebie z Samsunsporem 2:0. W pierwszym składzie gości znalazł się Jakub Szumski, dla którego był to pierwszy mecz od 4 miesięcy. Do tej pory 31-latek przegrywał rywalizację z Okanem Kocukiem, ale w końcu otrzymał szansę i nie wykorzystał jej najlepiej. Wpuścił dwa gole, miał tylko jedną interwencję, jedno wybicie i podawał z celnością 77%. Sofascore ocenił jego grę na 6.3.

Gol na wagę remisu

Dominik Nagy (Spartacus Nyiregyhaza) okazał się bohaterem swojego zespołu w ligowej rywalizacji z Szeged CSGA. Przez większość drugiej połowy Spartacus przegrywał 0:1 po golu Bence Biro i dopiero w 86. minucie do wyrównania doprowadził Nagy, zapewniając tym samym cenny remis. Dla 28-latka był to 5. gol w tym sezonie.

Asysta Luquinhasa

Po emocjonującym meczu New York Red Bulls wygrał z DC United 5:3. Przy piątej bramce dla nowojorczyków asystował Luquinhas. Brazylijczyk odwrócił się z piłką i podał do wbiegającego z lewej strony Johna Tolkina, który pokonał bramkarza strzałem w prawy, dolny róg bramki.

Nietrafiony karny, gol i asysta

Legijnych akcentów nie zabrakło także na polskich boiskach, szczególnie w meczu Radomiaka Radom z Puszczą Niepołomice (1:1), w którym rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Wolski (Radomiak), a Mateusz Cholewiak (Puszcza) asystował przy golu Łukasza Sołowieja.

W innym spotkaniu Pogoń Szczecin rozbiła na wyjeździe Cracovię 5:1, a swoją cegiełkę do zwycięstwa "Portowców" dołożył Kamil Grosicki, wykorzystując "jedenastkę" w 8. minucie.