Byli legioniści. Pierwszy gol Vesovicia, czerwona kartka Nagya

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

03.11.2021 09:00

(akt. 02.11.2021 21:11)

Marko Vesović strzelił pierwszego gola dla Karabachu, Domink Nagy obejrzał czerwoną kartkę, a Paweł Wszołek zadebiutował w barwach Unionu Berlin. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Pierwsza bramka

Marko Vesović strzelił pierwszego gola w barwach Karabachu Agdam. Czarnogórzec trafił do siatki w wygranym 4:0 meczu ligowym z Neftci Baku. W doliczonym czasie gry "Veso" wykorzystał złe wybicie bramkarza i płaskim strzałem przy lewym słupku ustalił wynik spotkania.

Czerwona kartka Nagya

Dominik Nagy obejrzał czerwoną kartkę w meczu ligi węgierskiej przeciwko Puskas Academy. W 21. minucie 26-latek chwycił przeciwnika za szyję, za co sędzia wykluczył go z gry. Budapeszt Honved grał więc prawie cały mecz w "10". Efekt? Trzy stracone gole i finalnie porażka 1:3.

Debiut Wszołka

Paweł Wszołek zagrał swój pierwszy oficjalny mecz w barwach Unionu Berlin. Polak wszedł na boisko w 102. minucie spotkania pucharu Niemiec przeciwko SV Waldhof Mannheim. Zespół z Berlina wygrał 3:1 i awansował do 1/8 finału, w której zmierzy się z lokalnym rywalem, Herthą.

Świetny mecz Ojamy

Flora Tallinn rozbila na własnym stadionie Tartu JK Tammeka aż 9:0. Świetny występ zaliczył Henrik Ojamaa. Estończyk ustrzelił dublet i miał asystę ostatniej bramce. 30-latek rozgrywa bardzo dobry sezon - w 35 meczach strzelił 5 goli i miał 15 asyst.

Gol na wagę awansu

W 1/16 finału pucharu Grecji Panathinaikos wygrał z Atromitosem 1:0 po golu Carlitosa. Anastasios Chatzigiovannis zgrał piłkę do Hiszpana, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

Skuteczny Kazaiszwili z 11 metrów

Waleri Kazaiszwili strzelił w ostatnich dwóch meczach po jednym golu. W obu przypadkach pewnie wykorzystał rzut karny. Gruzin jeszcze nie pomylił się z jedenastu metrów w tym sezonie. Na swoim koncie ma już 14 trafień we wszystkich rozgrywkach.

Awans Koeln, asysta Dudy

FC Koeln awansowało do 1/8 finału pucharu Niemiec dzięki wygranej z VfB Stuttgart (2:0). Oba gole strzelił Anthony Modeste, a przy drugim golu asystował Ondrej Duda. Słowak płasko podał dośrodkował do francuskiego napastnika, który zamknął akcję strzałem z bliska.

Pewne zwycięstwo Gent i gol Vadisa

KAA Gent bez problemu pokonało na własnym stadionie czwartoligowy Belisia Bilzen 4:0. Wynik spotkania otworzył w 6. minucie Vadis Odjidja-Ofoe. Belg mocno uderzył zza pola karnego i nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na interwencję.

Academica wydarła remis

Academica Clinceni rzutem na taśmę zremisowała z Gaz Metan Medias 1:1. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Thibault Moulin zacentrował w pole karne, najwyżej wyskoczył Juan Bautista i głową skierował piłkę do siatki. Po 14. kolejkach Academica zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a na swoim koncie ma zaledwie 4 "oczka".

Asysta Rybusa

Maciej Rybus asystował przy wyrównującym golu dla Lokomotiwu Moskwa w meczu przeciwko FK Niżny Nowogród. Polak podał z lewej strony do Rifata Żemaletdinowa, który minął zwodem obrońcę i zaskoczył bramkarza. Rybus zagrał w tym sezonie w 10 meczach i miał dwie asysty.

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:0 - asysta Wolskiego

"Nafciarze" objęli prowadzenie w 39. minucie. Rafał Wolski precyzjnie zacentrował do Łukasza Sekulskiego, który pokonał Mikołaja Biegańskiego po uderzeniu głową.

Termalika Bruk-Bet Niecierza - Śląsk Wrocław 4:3 - asysta Praszelika

Po emocjonującym meczu Termalika wygrała ze Śląskiem Wrocław 4:3. Przy drugim golu dla wrocławian asystował Mateusz Praszelik. 21-latek dośrodkował w pole karne, Adrian Łyszczarz wykorzystał błąd w kryciu obrońców beniaminka i trafił w prawy, dolny róg bramki.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 3:3 - asysta Żyry

W 13. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia zremisowała z Piastem 3:3, a asystę przy drugim golu dla "Dumy Podlasia" miał Michał Żyro. Były piłkarz Legii podałdo nabiegającego Jesusa Imaza, który z łatwością umieścił piłkę w siatce.