News: Aleksandar Prijović: Cuda się zdarzają

Jakub Waliszewski

Źródło:

20.10.2021 09:00

(akt. 19.10.2021 19:14)

Aleksandar Prijović będzie kontynuował swoją karierę w Australii, Carlitos zdobył hat-tricka, a Bartosz Bereszyński wzbudził zainteresowanie Romy. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Prijović piłkarzem Western United

Aleksandar Prijović znalazł nowy klub. Serb podpisał dwuletni kontrakt z australijskim Western United. - Nareszcie mogę ogłosić, że podpisałem kontrakt z Western United i będę grał w A-league przez kolejne sezony. Nie mogę się doczekać, aby poznać nowych kolegów z drużyny i wszystkich w klubie, ale przede wszystkim: wszystkich naszych fanów. Do zobaczenia wkrótce w Melbourne - napisał na swoim Instagramie. Nowy sezon A-league rozpocznie się 19 listopada. W 1. kolejce Western United zagra z Melbourne Victory, czyli ostatnią drużyną poprzedniego sezonu.

Hat-trick Carlitosa

Carlitos zaliczył kolejny bardzo dobry występ w barwach Panathinaikosu. Hiszpan zdobył hat-tricka w meczu ligowym przeciwko Ionikos Nikeas (4:1) i znacząco przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. W sześciu meczach strzelił już 7 goli i miał dwie asysty. Jak dotąd Carlitos trafiał do siatki w każdym wygranym przez Panathinaikos meczu i jest odpowiedzialny za prawie 70% goli swojego zespołu.

Roma zainteresowana Bereszyńskim?

Jak podaje Tuttoroma.it, Bartosz Bereszyński może w zimowym okienku transferowym dołączyć do AS Romy. Giallorossi mają obecnie problem na prawej stronie defensywy. Sprowadzony do klubu Bryan Reynolds gra poniżej oczekiwań, więc Roma szuka wzocnień na jego pozycję. "Bereś" wydaje się być dobrym wyborem biorąc pod uwagę, że prezentuje solidną formę w tym sezonie i dobrze zna ligę włoską. Jego kontrakt z Sampdorią obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Remis w derbach Moskwy

Spartak Moskwa zremisował z Dynamo Moskwa 2:2 w 11. kolejce ligi rosyjskiej. Przy pierwszym golu dla "Dinamowców" asystował Sebastian Szymański. "Szymi" precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Iwana Ordeca, który skierował piłkę do bramki. Przez większość spotkania Dynamo było na prowadzeniu, jednak w końcówce spotkania gola kontaktowego strzelił Gieorgij Dżykija, a w 90. minucie remis uratował Samuel Gigot. Szymański zagrał w tym sezonie w 11 meczach, strzelił 3 gole i miał 4 asysty.

Efektowny gol Kazaiszwiliego

W ćwierćfinale azjatyckiej Ligi Mistrzów Ulsan Hyundai wygrało po dogrywce z Jeonbuk Motors 3:2. Wynik spotkania otworzył w 13. minucie Waleri Kazaiszwili. Gruzin przeprowadził znakomitą indywidualną akcję, którą zakończył mocnym strzałem w lewe okienko bramki. Był to 4. gol "Vako" w tej edycji Asian Champions League.

Gol Agry na wagę trzech punktów

W 1/32 Taca de Portugal Tondela wygrała z AD Camacha 2:1. Zwycięską bramkę zdobył w ósmej minucie doliczonego czasu gry Salvador Agra. Bramkarz gospodarzy dopuścił się przewinienia i sędzia podyktował rzut wolny pośredni na wysokości piątego metra. Rafael Barbosa podał piłkę do Agry, który uderzył pod poprzeczkę i zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy.

7. bramka Triczkowskiego

AEK Larnaka wygrał PAEEK 3:0 w 6. kolejce ligi cypryjskiej. "Wojownicy" objęli prowadzenie w 12. minucie. Javier Espinoza dośrodkował z lewej strony boiska, Iwan Triczkowski uciekł obrońcom w polu karnym i pokonał bramkarza po uderzeniu głową. 34-latek strzelał przynajmniej jednego gola w każdym meczu ligowym Larnaki w tym sezonie. Po sześciu spotkaniach jest liderem klasyfikacji strzelców ligi cypryjskiej.

Remis Lokomotivy, gol Kulenovicia

Sandro Kulenović strzelił gola w drugim meczu ligowym z rzędu. Tym razem trafił do siatki w w spotkaniu z NK Hrvatski Dragovoljać, które zakończyło się remisem 2:2. 21-latek wykorzystał podanie Ivana Milicevicia i głową skierował piłkę do bramki. Był to jego trzeci gol w barwach Lokomotivy.

Gole, asysty i czerwona kartka

W minionej kolejce PKO Ekstraklasy nie brakowało legijnych akcentów. Bardzo dobry występ zaliczył Grzegorz Tomasiewicz. 25-latek strzelił gola i miał asystę w wygranym przez Stal Mielec 4:2 meczu z Zagłębiem Lubin.

W innym spotkaniu Wisła Płock wygrała z Pogonią Szczecin 1:0 po golu Damiana Warchoła. Jakub Rzeźniczak nie dokońcył meczu, ponieważ w 88. minucie obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Z dobrej strony pokazał się Luis Rocha. Portugalczyk pojawił się na boisku w 82. minucie meczu przeciwko Warcie Poznań i w doliczonym czasie gry asystował przy golu Jakuba Myszora.

Mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław a Rakowem Częstochowa zakończył się zwycięstwem wicemistrzów Polski 2:1. Honorową bramkę dla wrocławian zdobył Mateusz Praszelik.

Wysoka wygrana Erzumursporu

W 9. kolejce drugiej ligi tureckiej BB Erzurumspor wygrał aż 6:2 z Altinordu. Wynik spotkania ustalił Arvydas Novikovas. Litwin trafił do siatki po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego.