Stanisław Czerczesow: To będzie nasza Legia

Jakub Waliszewski

Źródło:

22.06.2021 09:00

(akt. 21.06.2021 23:52)

Reprezentacja Rosji przegrała 1:4 z Danią, Sandro Kulenović strzelił gola w meczu towarzyskim, a Nemanja Nikolić zagrał 64 minuty w meczu z Francją. Co słychać u byłych legionistów?

Rosja odpada z Euro 2020

Piłkarze Stanisława Czerczesowa przegrali z Danią 1:4 i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w grupie B. Dla "Sbornej" jest to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. Przed Euro pojawiały się głosy, że kadrze Rosji potrzebne są zmiany. Niewykluczone, że po turnieju wyjaśni się przyszłość Czerczesowa.

Gol Kulenovicia

Sandro Kulenović zakończył wypożyczenie do HNK Rijeki i przygotowuje się do nowego sezonu z Dinamem Zagrzeb. W wygranym 4:0 meczu z NS Mura udało mu się trafić do siatki. 21-latek przyjął sobie piłkę na 16. metrze i uderzył w prawy róg bramki obok bezradnego Matko Obradovicia. Pierwszy mecz o stawkę Dinamo zagra 6 lipca. W 1. rundzie el. Ligi Mistrzów zagrają z Valur (Islandia).

Sensacyjny remis

Reprezentacja Węgier sensacyjnie zremisowała z Francją 1:1 w 2. kolejce grupy F Euro 2020. W 26. minucie na boisku pojawił się Nemanja Nikolić. "Niko" zastąpił kontuzjowanego Adama Szalaia. Napastnik Fehervar FC nie miał zbyt wielu okazji na zdobycie bramki. Przez większość czasu pomagał swojej drużynie w defensywie. Dzięki remisowi z mistrzami świata "Madziarzy" wciąż mają szansę na awans do 1/8 finału.

Porażka Słowacji

Słowacja przegrała ze Szwecją 0:1 po golu Emila Forsberga z rzutu karnego. Cały mecz zagrał Ondrej Duda. Podobnie jak w meczu z Polską (2:1) był jednym z wyróżniających się zawodników w zespole "Sokołów". W meczu o awans do 1/8 finału Słowacja podejmie Hiszpanię.

63. występ Triczkowskiego

Ukraina wygrała z Macedonią Północną 2:1 w 2. kolejce grupy C Euro 2020. Krótki występ w zespole "Czerwonych lwów" zaliczył Iwan Triczkowski. Były piłkarz Legii pojawił się na murawie w 85. minucie. Dla 34-latka był to 63. występ w narodowych barwach. Macedończycy przegrali również mecz z Holandią i zakończyli swoje zmagania na Euro 2020 z zerowym dorobkiem punktowym.