Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

29.12.2020 21:20

(akt. 30.12.2020 16:15)

Guilherme może zostać nowym piłkarzem Guanzgzou R&F, Daniel Łukasik strzelił ważnego gola dla MKE Ankaragucu, a Iuri Medeiros co raz lepiej prezentuje się w barwach Sportingu Braga. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Ricardo Sa Pinto znów zwolniony

Portugalczyk nie jest już trenerem piłkarzy Vasco da Gama - poinformował klub z Rio de Janeiro. Były trener Legii pracował w tym klubie od 14 października. Przez 2,5 miesiąca poprowadził zespół w 15 spotkaniach. Jego drużyna odniosła trzy zwycięstwa, sześć razy zremisowała i tyle samo przegrała. Po 27 kolejkach Vasco da Gama zajmuje w tabeli ligi brazylijskiej czwarte miejsce od końca, czyli znajduje się strefie spadkowej.

Guilherme zmieni klub?

Jak podają tureckie media, Guilherme powinien w najbliższym czasie przejść testy medyczne i podpisać kontrakt z Guangzhou R&F. 29-latek miałby zastąpić w chińskim klubie Adriana Mierzejewskiego, który niedawno zakończył wypożyczenie do "Niebieskich Lwów". "Gui" zagrał w tym sezonie w 13 meczach, strzelił 3 gole i miał asystę.

Ważne trafienie

W meczu przeciwko Denizlisporowi Daniel Łukasik strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie. Piłkę z prawej strony w pole karne podał Stelios Kitsiou, a Polak bez namysłu uderzył w lewy róg bramki i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Rywale zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i mecz zakończył się zwycięstwem Ankaragucu 2:1. Trzy punkty zdobyte w tym spotkaniu pozwoliły drużynie "Serc" zbliżyć się do miejsca dającego utrzymanie.

Gol i asysta Medeirosa

W 10. kolejce portugalskiej Primeira Liga Sporting Braga wygrał z Rio Ave 3:0. Gole dla "Arcybiskupów" strzelali Ricardo Horta, Fransergio i Paulihno. Asystę przy drugim golu miał Iuri Medeiros. Portugalczyk znakomicie podał do Fransergio, który tylko dostawił nogę i pewnie pokonał Pawła Kieszka.

Niecały tydzień później Braga wygrała na wyjeździe z Boavistą 4:1. Medeiros zaliczył kolejny dobry występ. W 15. minucie odebrał piłkę na połowie rywala, przebiegł z nią kilka metrów, a następnie perfekcyjnie uderzył z lewej nogi w prawy górny róg bramki. Piłkarz nie celebrował trafienia, gdyż w przeszłości reprezentował barwy Boavisty. W 77. minucie został zmieniony, a na boisku zastąpił go Nicolas Gaitan. Medeiros zagrał w tym sezonie w 20 meczach, strzelił 4 gole i miał 5 asyst.

Asysta Novikovasa

W 15. kolejce tureckiej Super Lig Erzurumspor wygrał na wyjeździe z Yeni Malatyaspor 3:1. Asystę przy trzecim golu miał Arvydas Novikovas. Litwin podał piłkę do Gabriela Obertana, a Francuz z dużą siłą uderzył na bramkę i nie dał szans bramkarzowi rywali. Novikovas zagrał w tym sezonie w 14 meczach, zdobył 4 bramki i miał 3 asysty.

Awans FC Koeln

Dzięki skromnej wygranej z VFL Osnabruck (1:0) FC Koeln awansowało do 1/8 finału DFB Pokal. Jedyną bramkę dla zesołu "Kozłów" zdobył Anthony Modeste, a asystę przy tym trafieniu miał Ondrej Duda. Słowak precyzyjnie podał z środka pola do swojego kolegi, który znalazł się w dogodnej sytuacji i bez problemu trafił do siatki. 26-latek zagrał w tym sezonie w 14 spotkaniach, w których strzelił 2 gole i miał 4 asysty.

Gol Langila

W minionej kolejce ligi tajlandzkiej Ratchaburi wygrało z Sukhothai 3:1. Wynik meczu ustalił Steeven Langil. Reprezentant Martyniki minął przed polem karnym rywala i uderzył z lewej nogi wprost w lewy róg bramki. Dla 32-latka był to trzeci gol w tym sezonie.

Gol Bielika

Krystian Bielik zdobył bramkę dla Derby County w wyjazdowym meczu z Birmingham City w 22. kolejce Championship - zaplecza angielskiej ekstraklasy. Jego zespół zwyciężył 4:0, a były legionista trafił do siatki w 15. minucie, napoczynając rywala. To pierwszy gol w barwach angielskiego klubu na tym poziomie rozgrywek. Derby County zajmuje 20. miejsce z 19 punktami. Ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.