Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net, TVP Sport

04.08.2023 09:00

(akt. 04.08.2023 02:53)

Szymon Włodarczyk jest w świetnej formie, Mahir Emreli strzelił gola i miał asystę, a Guilherme był zawodnikiem meczu. Co słychać u byłych piłkarzy Legii?

Świetny początek Włodarczyka

Szymon Włodarczyk ma za sobą udane pierwsze tygodnie w Sturmie Graz. W dwóch pierwszych sparingach strzelił dwa gole, a w pierwszym spotkaniu o stawkę z SAK Klagenfurt (Puchar Austrii) ustrzelił hat-tricka. Tydzień później potwierdził, że jest w dobrej formie, strzelając gola w meczu ligowym z Austrią Wiedeń (3:0). – Wydaje mi się, że je mam (zaufanie  przyp. red.). Trener mnie ceni, ale wszystko musiałem sobie wywalczyć na treningach i podczas sparingów. Nic nie przyszło za darmo. Przyszedłem do klubu za niemałą dla nich kwotę. Nie otrzymałem jednak gwarancji grania. Od początku muszę pracować i walczyć o swoje – mówił Włodarczyk w rozmowie z TVP Sport. Szanse do zdobycia kolejnych bramek będzie miał 5 sierpnia, w ligowej rywalizacji z LASK Linz.

Gol i asysta Emrelego

W 2. kolejce ligi chorwackiej Dinamo Zagrzeb wygrało 3:0 z NK Istra. Z dobrej strony pokazał się Mahir Emreli, który już w 6. minucie asystował przy golu Luki Ivanuseca, a w drugiej połowie sam trafił do siatki. Wbiegł w pole karne, wyprzedził obrońcę i umieścił piłkę przy dalszym słupku.

Guilherme zawodnikiem meczu

Dobry mecz zagrał również Guilherme. Brazylijczyk asystował przy jedynym golu dla swojej drużyny w spotkaniu ligowym z Gremio (1:1), a ponadto miał 3 kluczowe podania i wygrywał większość pojedynków z rywalami. Sofascore ocenił jego grę na 7.5, co jest najwyższą oceną spośród wszystkich piłkarzy obu drużyn.

Awans Larnaki, asysta Triczkowskiego

AEK Larnaka awansował do 3. rundy el. Ligi Konferencji po remisie 1:1 z Tarpieda Żodzino w meczu rewanżowym (3:2 w pierwszym spotkaniu). Swoją cegiełkę do korzystnego wyniku dołożył Iwan Triczkowski, który wszedł na murawę w 71. minucie za Rafaela Lopesa. W doliczonym czasie gry 36-latek dograł piłkę na głowę Pere Ponsa, a ten uprzedził obrońcę i skierował ją do siatki.

Hamalainen show

Kasper Hamalainen (TPS)  zaliczył świetny występ w spotkaniu drugiej ligi fińskiej przeciwko SJK Akatemia. Jego zespół wygrał 4:1, a "Hama" miał udział przy trzech bramkach. Asystował przy golach Daniela Rantanena i Riku Riskiego, a później sam pokonał bramkarza po strzale z 16. metra.

Gol i zmarnowany rzut karny

Navbahor Namangan wygrał 2:1 z PFK Qizilqum w meczu 14. kolejki ligi uzbeckiej. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 60. minucie Jasurbek Yaxshiboyev. Były piłkarz Legii zamknął akcję swojego zespołu strzałem z bliskiej odległości. Dorobek bramkowy Yaxshiboyeva mógł być lepszy o przynajmniej jednego gola, ale w pierwszej połowie w fatalny sposób zmarnował rzut karny, uderzając prosto w bramkarza.