Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

02.11.2023 09:00

(akt. 01.11.2023 20:39)

Sebastian Szymański wciąż imponuje formą, Jarosław Niezgoda zostanie wolnym zawodnikiem, a Marek Saganowski został zwolniony z Wisły Płock. Co słychać u byłych piłkarzy i trenerów Legii?

Szymański w formie

Sebastian Szymański ma za sobą bardzo udane pierwsze miesiące w Fenerbahce, a kolejnymi meczami udowadnia, że nie zamierza zwalniać tempa. W ostatnich dwóch spotkaniach miał udział aż przy trzech bramkach. Najpierw dał świetną zmianę w Lidze Konferencji w rywalizacji z Łudogorcem Razgrad, asystując przy trafieniu Mihy Zajca na 3:1. Trzy dni później jego zespół rozbił na wyjeździe Pendikspor 5:0, a "Szymi" wywalczył dwie asysty. Jak dotąd zagrał 19 razy, strzelił 9 goli i miał 7 asyst.

Niezgoda odejdzie z MLS

Sytuacja Jarosława Niezgody w Portland Timbers nie wygląda najlepiej. Polak nie gwarantował "Drwalom" goli, przez co w tym sezonie wchodził na boisko głównie na końcówkę spotkań. Na domiar złego w sierpniu zerwał więzadło krzyżowe przednie i wypadł z gry na około 9 miesięcy. Kontrakt 28-latka wygasa wraz z końcem 2023 roku i nic nie wskazuje na to, aby został przedłużony. Jak podaje 90minut.pl, Niezgoda od nowego roku będzie wolnym zawodnikiem. W tym sezonie wystąpił w 25 meczach (856 minut), zdobył 3 bramki i miał 2 asysty.

Saganowski zwolniony

Marek Saganowski nie jest już trenerem Wisły Płock. Po zaledwie 5 miesiącach pracy w Płocku zdecydowano się zakończyć współpracę z 45-latkiem. W tym czasie poprowadził "Nafciarzy" w 15 meczach, z czego 4 z nich wygrał, 4 zremisował i aż 7 przegrał. Następcą "Sagana" został Dariusz Żuraw.

Nawrocki wrócił do treningów, a Vesović zagrał pierwsze minuty

Dobre wieści płyną ze Szkocji i Azerbejdżanu. Maik Nawrocki wrócił do treningów z Celtikiem po dwóch miesiącach przerwy spowodowanych urazem uda, natomiast Marko Vesović zagrał pierwsze minuty w Karabachu Agdam od 19 lipca. W przypadku Czarnogórca trzymiesięczna absencja wynikała z kontuzji, której nabawił się przed meczem eliminacji Ligi Mistrzów z Rakowem Częstochowa. W minionym tygodniu wystąpił przez 60 minut w ligowej rywalizacji z PFK Araz (1:2).

Gol na wagę remisu

Szymon Włodarczyk zdobył ważną bramkę w barwach Sturmu Graz w meczu Ligi Europy z Atalantą. 20-latek wszedł na boisko w 62. minucie, a w końcówce spotkania doprowadził do wyrównania, pewnie wykorzystując rzut karny. Trafienie okazało się kluczowe i zapewniło Austriakom cenny remis.

Asysty Luquinhasa, Guilherme, Cafu i Nagya

Poza Szymańskim z asyst cieszyło się również czterech innych byłych piłkarzy Legii. Mowa o Luquinhasie (New York Red Bulls), Guilherme (Goias), Cafu (Rotherham United) i Dominiku Nagyu (Spartacus Nyiregyhaza). Warto wyróżnić "Guiego", który efektownie dograł z rzutu wolnego do Matheusa Babi, a ten skutecznie główkował.

Gol Kastratiego

W 11. kolejce ligi węgierskiej Fehervar FC wygrał na własnym stadionie z DVTK 4:0. Jedną z bramek zdobył Lirim Kastrati. Reprezentant Kosowa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał go płaskim strzałem przy prawym słupku. Dla 24-latka było to 3. trafienie w sezonie.

Trzech piłkarzy w jedenastce kolejki

Byli legioniści pokazali się z dobrej strony również na polskich boiskach. Szczególnie należy wyróżnić Kamila Grosickiego (Pogoń), Mateusza Kochalskiego (Stal Mielec) i Mateusza Żyrę (Widzew), którzy dzięki dobrym występom znaleźli się w najlepszej jedenastce 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Poza tym do siatki trafił Mateusz Cholewiak (Puszcza) w spotkaniu z Koroną, a Konrad Matuszewski (Warta) asystował przy golu Kajetana Szmyta w meczu z Piastem.