Jakub Waliszewski

Źródło:

01.12.2021 09:00

(akt. 30.11.2021 14:10)

Sebastian Szymański został wybrany do najlepszej "11" kolejki,  Kamil Grosicki miał 3 asysty, a Jose Kante sięgnął po Puchar Kazachstanu. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Świetny mecz Szymańskiego

Sebastian Szymański zaliczył bardzo dobry występ w meczu ligowym przeciwko Rubinowi Kazań. Najpierw asystował przy golu Fabiana Balbueny, a w 85. minucie strzelił gola na 3:2, dzięki czemu Dinamo zdobyło 3 punkty. Sofascore ocenił występ Szymańskiego na 8,6, natomiast WhoScored na 8.7. Były piłkarz Legii drugi raz z rzędu został wybrany do najlepszej "11" kolejki. W tym sezonie zagrał w 16 meczach, strzelił 5 goli i miał 6 asyst.

Trzy asysty Grosickiego i gol Kucharczyka

Pogoń Szczecin wygrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk aż 5:1, a duży udział w tym zwycięstwie mieli byli piłkarze Legii. Kamil Grosicki asystował przy trzech trafieniach "Portowców", a wynik meczu ustalił w 69. minucie Michał Kucharczyk. "Grosik" znalazł się w najlepszej "11" 16. kolejki PKO Ekstraklasy.

Asysta w finale

Jose Kante miał asystę w finale Pucharu Kazachstanu przeciwko Szachtiorowi Karaganda. Gwineczyk asystował przy pierwszym golu dla Kajratu. Podał piłkę do wbiegającego na wolną pozycję Vagnera Love, który z zimną krwią sfinalizował akcję. Jego zespół wygrał z "Górnikami" w rzutach karnych. Dla 31-latka było to pierwsze trofeum w barwach Kajratu.

Gol i asysta w Lidze Europy

Iuri Medeiros i Josip Juranović strzelili po jednym golu w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Portugalczyk miał asystę w przegranym 2:3 meczu z FC Midtjylland, a "Jura" wykorzystał rzut karny w starciu z Bayerem Leverkusen, które również zakończyło się porażką jego drużyny 2:3. W ostatnim meczu Sporting Braga powalczy o 1. miejsce w grupie F, natomiast Celtic ma już zapewnione 3. miejsce i udział w 1/16 finału Ligi Konferencji.

Wysoka wygrana Koeln, gol Dudy

FC Koeln wygrało na własnym stadionie z Borussią Moenchengladbach 4:1, a jedną z bramek zdobył Ondrej Duda. Słowak wykorzystał złe wybicie obrońcy i zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała między nogami Yanna Sommera i wpadła do siatki. Dla 26-latka było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

6. bramka Nikolicia

W 14. kolejce ligi węgierskiej Fehervar FC wygrał z Gyirmot 3:2. Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Nemanja Nikolić. "Niko" mocno uderzył w lewy róg bramki z rzutu karnego i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. 33-latek opuścił boisko już w 41. minucie. Zmiana była spowodowana czerwoną kartką, którą chwilę wcześniej otrzymał Wisar Musliu.

Pasquato uratował remis

W meczu włoskiej Serie C Pro Sento zremisowało na własnym stadionie z AC Trento 1:1, Bohaterem gości został Cristian Pasquato. 32-latek strzelił gola w doliczonym czasie gry i zapewnił swojej drużynie cenny punkt. W tym sezonie zagrał w 15 spotkaniach, strzelił 4 gole i 2 razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny.

Gol Ojamy

Henrik Ojamaa strzelił gola w wygranym przez Florę Tallinn 3:0 meczu z Paide. Martin Miller zgrał piłkę głową do 30-latka, który uderzył z woleja i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

5 goli i asysta - dobre występy byłych legionistów

W minionej kolejce PKO Ekstraklasy z dobrej strony pokazało się kilku zawodników, którzy w przeszłości występowali w Legii. Gole Patryka Sokołowskiego i Jakuba Czerwińskiego zapewniły Piastowi zwycięstwo w starciu z Termaliką, Mateusz Praszelik trafił do siatki w meczu ze Stalą Mielec, a Janusz Gol zdobył honorową bramkę dla Górnika Łęczna w przegranym 1:2 spotkaniu z Górnikiem Zabrze. W Płocku Wisła wygrała z Cracovią 2:1, a przy obu golach swój udział mieli byli piłkarze Legii. Wynik spotkania otworzył Mateusz Szwoch, a kilkanaście minut później przy golu Kristiana Vallo asystował Rafał Wolski.