Byli legioniści: Trójka z golem

Emil Kopański

29.09.2015 14:32

(akt. 07.12.2018 20:05)

Niezbyt dobrze miniony weekend będą wspominać byli piłkarze Legii Warszawa. Spora część nie wystąpiła w meczach swoich zespołów, a tylko nieliczni mogli cieszyć się z dobrych spotkań w swoim wykonaniu. Na listę strzelców wpisało się trzech graczy – Nacho Novo, Adrian Paluchowski i Piotr Rocki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (Eibar) – drużyna byłego legionisty zremisowała 1:1 z Celtą Vigo. Hiszpan wszedł na boisko w doliczonym czasie gry, zmieniając Borję Bastona.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL rozbił Aris Limassol 4:0. Były defensor Legii nie wystąpił w tym meczu.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – Boruc musiał pogodzić się z porażką ze Stoke City (1:2). Rozegrał całe spotkanie.

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) – w Pucharze Polski Lechia przegrała z Legią Warszawa 1:4, a Borysiuk rozegrał pełne 90 minut i obejrzał żółtą kartkę. W lidze z powodu nadmiaru żółtych kartek musiał pauzować w wygranym 3:1 meczu z Zagłębiem Lubin.

Marcin Burkhardt (Czerno-More Warna) – drużyna „Burego” wygrała z OFK Pirin 1:0. Były piłkarz Legii zameldował się na boisku w 67. minucie, a zmienił Viliyana Bizheva.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – pojawił się na murawie w wyjściowej jedenastce Pogoni na mecz z Jagiellonią Białystok (2:1). Nie pograł jednak zbyt długo – już w 22. minucie doznał urazu i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Miłosz Przybecki.

Elton Brandao (EC Vitoria Salvador) – Vitoria pokonała Paysandu 3:1. Elton rozegrał pełne spotkanie.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – „Łabędzie” uległy Southampton FC 1:3. Niezastąpiony pomiędzy słupkami Swansea Fabiański rozegrał 90 minut.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar na własnym terenie pokonał Mordowiję Sarańsk 2:1, jednak tym razem bez udziału byłego piłkarza Legii.

Roger Guerreiro (Aris Limassol) – zagrał cały mecz przeciwko APOEL-owi Nikozja. W 61. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – cały mecz z Cracovią (1:2) spędził na ławce rezerwowych.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry na własnym terenie uległy Dolcanowi Ząbki 0:1. Były legionista rozegrał 61 minut, po czym zmienił go Łukasz Moneta.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – cały mecz z Terekiem Grozny (1:1) obejrzał z ławki rezerwowych.

Dossa Junior (Konyaspor Kulubu) – Konyaspor pokonał Mersin Idmanyurdu 2:0. Dossa Junior nie zagrał w tym meczu.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – w meczu z Krasnodarem nie wystąpił.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – rozegrał 60 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Lechem Poznań. Zastąpił go Mateusz Słodowy.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – pojawił się w wyjściowym składzie Lechii na mecz Pucharu Polski z Legią, spędził na murawie 79 minut, a zastąpił go Sebastian Mila. W ekstraklasie były legionista przebywał na boisku przez cały mecz z Zagłębiem Lubin.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – Błękitni wygrali na wyjeździe z Nerem Poddębice 3:2. Majkowski nie wystąpił w tym meczu.

Manu (Vitoria Setubal) – Vitoria podzieliła się punktami z Nacionalem Funchal 1:1. Manu nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – Akhisar ograł 1:0 Genclerbirligi SK. Mezenga wszedł na boisko w 75. minucie, zmieniając Lomanę LuaLua.

Łukasz Mierzejewski (Górnik Łęczna) – rozegrał pełne 90 minut w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:2).

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – rozegrał 90 minut w wygranym 3:1 meczu z Podbrezovą.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – interesująco wyglądały zawody w wykonaniu byłego legionisty. Nacho Novo pojawił się na murawie w wyjściowej jedenastce na mecz z Ottawą Fury (1:3). W 51. minucie wpisał się na listę strzelców. Minutę później obejrzał żółtą kartkę, a w ostatnich sekundach został napomniany po raz drugi i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – rozegrał 90 minut w meczu 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Wdzie Świecie (4:1). W 43. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając drugą bramkę dla swojej drużyny. W rozgrywkach I ligi Zagłębie po bezbramkowym meczu podzieliło się punktami z Olimpią Grudziądz. Paluchowski wszedł na boisko w 78. minucie, zastępując Łukasza Sołowieja.

Helio Pinto (Al-Mesaimeer SC) – drużyna Portugalczyka uległa na własnym terenie Al Sailiyi 0:1. Pinto rozegrał całe spotkanie.

Miroslav Radović (Hebei China Fortune) – pod nieobecność Radovicia jego koledzy wygrali z Jianxi Liansheng 1:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – Ruch pewnie pokonał wicelidera tabeli, Polonię Poraj 3:0. Były piłkarz Legii rozegrał cały mecz, a w 21. minucie dał swojemu zespołowi prowadzenie, wykorzystując rzut karny.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – w meczu z Krasnodarem Rybus wystąpił w pierwszym składzie. Wskutek urazu opuścił murawę w 34. minucie, a jego miejsce zajął były gracz Lecha Poznań, Zaur Sadajew.

Orlando Sa (Reading FC) – Reading pokonał na wyjeździe Burnley FC 2:1. Sa nie wystąpił w tym meczu.

Jorge Salinas (Olimpia Asuncion) – Olimpia zremisowała na wyjeździe z Libertad 1:1. Salinas rozegrał pełne 90 minut.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – zagrał pełny mecz w Pucharze Polski przeciwko Lechowi Poznań (0:1). Nie wystąpił natomiast w przegranym 1:2 meczu z Cracovią w ekstraklasie.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – Olimpia bezbramkowo zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec. Smoliński rozegrał całe spotkanie, oglądając w jego trakcie żółty kartonik.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – nie zagrał w pucharowym meczu z Legią. W lidze natomiast rozegrał 90 minut przeciwko Zagłębiu Lubin, obejrzał żółtą kartkę.

Rafał Wolski (KV Mechelen) – ekipa Wolskiego poległa w starciu z Charleroi SC 0:1. Polak dostał szansę występu w pierwszym składzie, w 53. minucie zastąpił go Sofiane Hanni.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – nie zagrał w wygranym 3:1 meczu Pucharu Polski z GKS Katowice. W ligowym starciu z Ruchem Chorzów (2:1) pojawił się na murawie w 66. minucie, zastępując Mateusza Cetnarskiego.