Byli legioniści. Wieteska zawodnikiem meczu

Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net, L'Equipe

06.10.2022 09:00

(akt. 05.10.2022 21:22)

Mateusz Wieteska został wyróżniony, Jose Kante jest w znakomitej formie, a Michał Karbownik miał asystę w meczu ligowym. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Wieteska - man of the match

Mateusz Wieteska ma za sobą bardzo dobrzy mecz w barwach Clermont Foot. Jego zespół wygrał 3:1 z AC Ajaccio, a on asystował przy jednej z bramek i bez zarzutu spisywał się w obronie. Dobry występ "Wietesa" docenili dziennikarze francuskiego dziennika L'Équipe, którzy dali mu ocenę 7 i wybrali go na zawodnika meczu. Były piłkarz Legii nie opuścił jeszcze ani jednej minuty (810 minut w 9 meczach)  i poza jednym nieudanym meczem z Troyes (1:3) zawsze grał na dobrym poziomie.

Znakomita forma Kante

Jose Kante (Canghzou Mighty Lions) ma świetny początek w nowym klubie. W ostatnich trzech meczach ligowych strzelił aż 6 goli i 3 razy asystował przy trafieniach swoich kolegów z drużyny. Potrzebował zaledwie pięciu spotkań, by zostać najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu, a warto podkreślić, że trafił do Chin w połowie sezonu.

Pierwsza asysta Karbownika

Fortuna Düsseldorf wygrała 4:1 z Arminią Bielefeld w 10. kolejce 2. Bundesligi. Wynik spotkania otworzył w 21. minucie Shinta Appelkamp, a przy jego golu asystował Michał Karbownik. "Karbo" miękko dośrodkował na piąty metr, a Appelkamp skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. Dla 21-latka była to pierwsza asysta w barwach Fortuny.

Gol samobójczy Juranovicia

Josip Juranović (Celtic) zdobył bramkę samobójczą w rywalizacji z Motherwell (2:1). Chorwat próbował zgrać piłkę klatką piersiową do Joe Harta, ale nie zauważył, że Anglik wyszedł na szósty metr i trafił do własnej bramki. Jak dotąd "Jura" zagrał dla "The Bhoys" 44 mecze, strzelił 6 goli i miał 3 asysty.

Dublet Ojamy

Henrik Ojamaa (Flora Tallinn) ustrzelił dublet w spotkaniu z TJK Legion (4:1). Pierwszą bramkę zdobył po uderzeniu z bliskiej odległości, a przy drugiej zamknął akcję z prawej strony i pokonał bramkarza po strzale z ostrego kąta. W tym sezonie ligi estońskiej 31-latek strzelił 5 goli i 8 razy asystował.

Gole Sadiku, Triczkowskiego i Yaxshiboyeva

Po jednym golu dla swoich drużyn strzelili natomiast Armando Sadiku (FC Cartagena), Iwan Triczkowski (AEK Larnaka) i Jasurbek Yaxshiboyev (Navbahor Namangan). Albańczyk otworzył wynik meczu z Realem Oviedo (3:1), Triczkowski wykorzystał rzut karny w rywalizacji z Anorthosisem Famaugusta (4:0). a Yaxshiboyev zdobył bramkę po uderzeniu głową w przegranym 1:2 spotkaniu z Bunyodkorem.

Asysta Odjidji-Ofoe, cały mecz Majeckiego

W 10. kolejce Jupiler Pro League doszło do starcia dwóch byłych piłkarzy Legii. KAA Gent, którego kapitanem jest Vadis Odjidja-Ofoe przegrał z Cercle Brugge Radosława Majeckiego 3:4. Belg asystował przy jednym golu, natomiast Majecki miał trzy udane interwencje (dwie z pola karnego), jedno skuteczne wyjście i jeden wygrany pojedynek powietrzny. Obaj zaliczyli dość przeciętne występy.

Gol Grosickiego, wygrana Pogoni

W minionej kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na własnym stadionie 2:1 z Lechią Gdańsk. Jedną z bramek dla "Portowców" zdobył Kamil Grosicki. Pontus Almqvist uprzedził Dusana Kuciaka i wycofał piłkę do "Grosika", który dopełnił formalności i trafił do pustej bramki.