News: Artur Boruc gościem na meczu z Jagiellonią

Byli piłkarze Legii: Boruc awansował do Premier League

Emil Kopański

28.04.2015 13:10

(akt. 04.01.2019 13:50)

To był weekend Artura Boruca. Drużyna byłego bramkarza Legii Warszawa, AFC Bournemouth, odprawiła Bolton Wanderers i w praktyce zapewniła sobie awans do Premier League! Bramkę w lidze cypryjskiej zdobył natomiast Manu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem.

Marijan Antolović (Zeljeznicar Sarajewo) – Zeljeznicar przywiózł trzy punkty z Gradacac, pokonując Zvijezdę 2:1. Antolović rozegrał pełne spotkanie, w 39. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Mikel Arruabarrena (SD Eibar) – Eibar przegrało z Almerią 0:2. Arruabarrena pojawił się na murawie w podstawowej jedenastce. W 59. minucie zastąpił go Federico Piovaccari.

Raphael Augusto (Bangu AC) – drużyna Augusto wygrała z Cabofriense 3:0. Były piłkarz Legii wyszedł na boisko w podstawowym składzie, w drugiej połowie zmienił go Igor Alves..

Igor Berezowskij (Sint Truidense VV) – Sint Truidense wygrało z Lommel 2:1. Berezowskij w 56. minucie wszedł na boisko w miejsce Williama Dutoita. Strzegł bramki skutecznie i zachował czyste konto.

Ismael Blanco (Barcelona SC) – ekipa Blanco uległa LDU Quito 0:1.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – Boruc wraca do Premier League! Ekipa polskiego bramkarza rozbiła na własnym boisku Bolton Wanderers 3:0 i w praktyce zapewniła sobie historyczny awans. AFC Bournemouth zajmuje drugie miejsce w tabeli Championship z przewagą trzech punktów nad Middlesbrough. Drużyna Boruca awans stracić może w przypadku porażki w ostatnim meczu i zwycięstwa Middlesbrough różnicą... 19 bramek. W meczu z Boltonem Boruc rozegrał pełne 90 minut, nie miał zbyt wiele pracy.

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) – Lechia wygrała z Górnikiem Łęczna 2:0. Borysiuk rozegrał pełne 90 minut.

Łukasz Budziłek (Lechia Gdańsk) – nie zagrał w meczu z Górnikiem Łęczna. Nie wystąpił też w meczu rezerw Lechii z drugim zespołem Pogoni (1:2).

Marcin Burkhardt (Czerno More Warna) – ekipa Burkhardta wygrała na wyjeździe z Łokomotiwem Płowdiw 1:0. Były pomocnik Legii nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Michał Efir (Ruch Chorzów) – Ruch zremisował bezbramkowo z Legią Warszawa. Efir w 86. minucie gry zmienił Grzegorza Kuświka.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – Swansea pokonało na wyjeździe Newcastle United 3:2. Niezastąpiony w bramce „Łabędzi” Fabiański rozegrał pełne 90 minut, skapitulował po strzałach Ayoze Pereza i Siema de Jonga.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar wygrał 2:1 z Terekiem Grozny. Gol został obdarzony zaufaniem trenera i zagrał od pierwszego gwizdka. W 79. minucie obejrzał żółtą kartkę, dwie minuty później zmienił go Iwan Czerennikow.

Michal Hubnik (FK Jablonec nad Nisou) – Jablonec pokonał Slavię Praga 2:1. Hubnik znów nie znalazł się w osiemnastce meczowej. W tym sezonie nie wyszedł jeszcze na boisko.

Maciej Iwański (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – rozegrał pełne 90 minut w przegranym 0:3 meczu z Piastem Gliwice.

Aleksander Jagiełło (Arka Gdynia) – Arka zremisowała 0:0 z Wisłą Płock. Jagiełło nie zagrał w tym meczu. Nie pojawił się też na boisku w meczu rezerw.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry przywiozły jeden punkt z Tychów, remisując z tamtejszym GKS 1:1. Jarzębowski nie zagrał w tym meczu. Doświadczony obrońca pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – „Jędza” nadal leczy poważną kontuzję. Pod jego nieobecność Krasnodar wygrał z Lokomotiwem Moskwa 1:0.

Dejan Kelhar (Sheffield Wednesday) – Sheffield przegrało z Leeds United 1:2, Kelhar nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Srdja Kneżević (V-Varen Nagasaki) – drużyna Serba uległa na własnym terenie ekipie Oita Trinita 0:1. Kneżević nie został włączony do meczowej kadry.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – wyszedł na boisko w podstawowym składzie Tereka na mecz z Amkarem Perm 1:2. W 40. minucie zastąpił go Rodolfo.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – pojawił się na boisku w 83. minucie meczu z Górnikiem Łęczna, zmieniając Rafała Janickiego.

Manu (Ermis FC Aradippou) – Ermis podzielił się punktami z Apollonem Limassol (2:2). Manu zaliczył dobry występ – wyszedł na boisko od pierwszej minuty. W 43. minucie zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu. Obejrzał też żółty kartonik, a w 76. minucie zmienił go Konstandinos Samaras.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – ekipa Roberto Carlosa musiała uznać wyższość Konyasporu (1:2). Mezenga rozegrał całe spotkanie.

Jan Mucha (Arsenał Tuła) – Arsenał poległ w starciu z Zenitem Sankt Petersburg (0:1). Mucha rozegrał pełne 90 minut, a stracony gol nie obciąża jego konta. Słowak nie zawinił przy strzale głową Axela Witsela po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – drużyna Nacho Novo zremisowała 1:1 z Indy Eleven. Hiszpan nie znalazł się w osiemnastce meczowej. Po czterech kolejkach Carolina RailHawks zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Adrian Paluchowski (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) – Termalica odprawiła Stomil Olsztyn z bagażem trzech bramek. Paluchowski w 78. minucie zmienił zdobywcę trzeciej z nich, Emila Drozdowicza.

Miroslav Radović (Hebei China Fortune) – „Rado” leczy kontuzję. Jego koledzy wywalczyli trzy punkty na wyjeździe, wygrywając z Tianjin Songjang 3:2. Drużyna Serba zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – rozegrał pełne 90 minut w meczu z Amkarem (1:2).

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – nie wystąpił w meczu z Legią. Nie dostał również szansy w meczu rezerw Ruchu z Ruchem Zdzieszowice (4:1).

Marko Suler (NK Maribor) – Maribor rozgromił na wyjeździe Radomlje 6;1. Suler zagrał od pierwszego gwizdka, w przerwie zastąpił go Dino Hotić.

Grzegorz Tomasiewicz (Arka Gdynia) – wraca do gry po przerwie spowodowanej kontuzją. Co prawda na boiskach I ligi jeszcze się nie pokazał, ale rozegrał pełne 90 minut w meczu rezerw Arki z Cartusią Kartuzy (3:2).

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – rozegrał całe spotkanie z Górnikiem Łęczna.

Rafał Wolski (KV Mechelen) – drużyna Wolskiego przegrała z KRC Genk 0:1. Były legionista pojawił się na murawie w 60. minucie, zastępując Sofiane Hanniego.