Chinyama liderem klasyfikacji strzelców

07.12.2008 16:27

(akt. 18.12.2018 13:33)

Bramka strzelona GKS Bełchatów pozwoliła napastnikowi Legii <b>Takesure Chinyamie</b> awansować na pozycję lidera klasyfikacji strzelców ekstraklasy. Podobnie jak legionista dwunastoma trafieniami może pochwalić się również zawodnik Wisły Kraków <b>Paweł Brożek</b>. Ostatnim legionistą, któremu udało się zdobyć tytuł króla strzelców był Serb <b>Stanko Svitlica</b> i było to w sezonie 2002/03. Chini oddał w tej rundzie 48 strzałów na bramkę z czego 23 w światło bramki. Przypomnijmy sobie wszystkie bramki strzelone przez Chinyamę w tym sezonie.
1. gol - zdobyty dopiero w czwartej kolejce ekstraklasy w Zabrzu w spotkaniu z Górnikiem. Była to bramka na 1:0 w 19. minucie, Chinyama wykorzystał fatalne zagranie do bramkarza Michała Pazdana i przejął piłkę, minął bramkarza i uderzył do pustej już bramki. 2. gol - w piątej kolejce w meczu z Arką Gdynia w Warszawie w 70. minucie meczu na 1:0. Chini wykorzystał znakomite dośrodkowanie z prawej strony od Miro Radovicia, wyszedł w tempo i idealnie uderzył głową tuż przy słupku nie dając szans na interwencje Witkowskiemu
3. gol - szósta kolejka i bramka na 2:0 dla "Wojskowych" w starciu z Cracovią w 61. minucie meczu. Po akcji Radovicia, sam na sam z bramkarzem Craxy znalazł się Roger, który przerzucił piłkę nad golkiperem, a metr przed bramką dopadł do niej pazerny na gole Takesure i umieścił piłkę w siatce 4. gol - w siódmej kolejce w meczu z Piastem w 55. minucie na 3:0. Chini wykorzystał dokładne podanie Edsona z lewej strony boiska i mierzonym strzałem głową pokonał bramkarza z Gliwic. 5. gol - w dziesiątej kolejce ekstraklasy w meczu z Wisłą Kraków na 2:1 w 67. minucie meczu. Piękna zespołowa akcja Legii, zagranie Bartka Grzelaka z lewej strony w pole karne wykorzystał Chinyama i z piątego metra pokonał Mariusza Pawełka. 6. gol - w jedenastej kolejce na 1:0 w 37. minucie w meczu z Lechią Gdańsk. Chini wykorzystał fantastyczne 40 metrowe podanie Macieja Iwańskiego, przyjął piłkę w polu karnym, minął bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki. 7. gol - również jedenasta kolejka i bramka na 2:0 w 44. minucie meczu z Lechią. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Iwańskiego, z piłką w polu karnym mija się Inaki Astiz, dopada do niej Chinyama i strzałem głową podwyższa rezultat spotkania. 8. gol - w czternastej kolejce w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław na 2:0 w 32 minucie. Wawrzyniak zagrał piękną piłkę do Iwańskiego na lewe skrzydło, ten z pod linii końcowej dograł na centymetry futbolówkę do Chinyamy, który strzałem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans na interwencję bramkarzowi Śląska.
9. gol - piętnasta kolejka, gol na 1:0 w Chorzowie w meczu z Ruchem w 64. minucie. Iwański krótko rozgrywa rzut rożny z Rogerem, który odgrywa ponownie do Ajwena. Maciek dorzuca piłkę na dalszy słupek, gdzie świetnie znajduje się Chinyama, który głową pakuje piłkę do siatki. 10. gol - szesnasta kolejka, bramka na 2:1 w meczu z Lechią w Gdańsku w 28. minucie meczu. Rzut rożny wykonywał Roger, dośrodkował lewą nogą w pole karne, tam świetnie nabiegał Chinyama, który znowu głową pokonał bramkarza Lechii. 11. gol - również szesnasta kolejka, bramka na 3:1 w meczu z Lechią w 57 minucie meczu. Na prawej stronie Radović wycofał piłkę do nadbiegającego Rzeźniczaka. Kuba dośrodkował na dalszy słupek. Do piłki w asyście dwóch obrońców wyskoczył Chini, wygrał główkę i zdobył swoją kolejną bramkę. 12. gol - siedemnasta kolejka, bramka na 2:0 w spotkaniu z GKS Bełchatów w 83 minucie. Iwański zagrał prostopadłą piłkę do Chinyamy, ale szybciej do niej wystartował bramkarz Krzysztof Kozik. Rozpędzony Chini minął więc leżącego, interweniującego golkipera. Był już zrezygnowany kiedy okazało się, że bramkarz w dziwny sposób minął się z piłką i reprezentant Zimbabwe z najbliższej odległości wpakował ją do pustej bramki. Klasyfikacja po 17. kolejkach 12 - Paweł Brożek (Wisła Kraków) 12 - Takesure Chinyama (Legia Warszawa) 8 - Filip Ivanovski (Polonia Warszawa) 8 - Robert Lewandowski (Lech Poznań) 7 - Rafał Boguski (Wisła Kraków) 7 - Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) 6 - Dariusz Pawlusiński (Cracovia Kraków) 6 - Tomasz Szewczuk (Śląsk Wrocław) 6 - Hernan Rengifo (Lech Poznań)