Adam Dawidziuk

09-01-2020 / 19:35

(akt. 10-01-2020 / 11:13)

Mateusz Cholewiak pozytywnie przeszedł testy medyczne, które trwały dwa dni. W piątek, 10 stycznia, podpisze kontrakt z Legią. Będzie kosztował 250 tys, zł.

Cholewiak w marcu skończy 30 lat. Może występować po obu stronach obrony i pomocy, a nawet w ataku. Znajdzie się w kadrze na zgrupowanie w Turcji. Podstawową rolą dla nowego zawodnika będzie rywalizacja z Michałem Karbownikiem o miejsce na lewej stronie bloku defensywnego.

W tym sezonie Cholewiak rozegrał 17 meczów w barwach Śląska Wrocław i spędził na boisku 696 minut. W tym czasie zdobył dwie bramki oraz miał asystę.

I niech wszyscy będą zadowoleni.
Mała poprawka - Mateusz skończy 30 lat w lutym (a dokładnie 5 lutego).
Sprawdziłem z ciekawości, bo sam w marcu kończę 30. :P
Kapitan
  • 0 / 0
iwan
Mam pytanie on jako uzupełnienie do rezerw czy do pierwszego składu?
10-01-2020 01:05
.........................

Już odpowiadam.
Krążą plotki, że Piekario postawił warunek przedłużenia umowy z Karbownikiem - ma grać w pomocy.
Stąd Legii potrzebny lewy obrońca, i właśnie na tej pozycji będzie grał Cholewiak. Nie zdziwi mnie pierwszy skład.
  • 0 / 0
Brawo Piekario!
Porucznik
  • 1 / 1
Kojarzę go z 1 meczu, Śląsk - Lech 1:1. Tyle co on zmarnował doskonałych okazji, to się za głowę można było złapać. Najprostsze strzały z kilku metrów mu nie wychodziły.
Generał broni
  • 0 / 3
Generał brygady
  • 2 / 0
No dobra, jest więc tzeba mu życzyć powodzenia. Teraz raczej należy myśleć o transferze JN - co z niego wyniknie dla Legii. Jedno mamy prawie pewne: Kante będzie na "9" a Luki wróci na "10". Jeśli Kante dalej będzie się rozkręcał, to damy radę w lidze. Co natomiast stanie się w przypadku niedyspozycji Jose??? Strach się bać!
Porucznik
  • 0 / 0
Wtedy Rosołek
Kapitan
  • 3 / 1
Jak dotąd najlepszy transfer Legii w tym oknie.
Gorzej, jak zostanie tym transferowym liderem do końca okna ;)
Kapitan
  • 2 / 0
he he he a nie jedyny dotychczas?:-)
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Jeszcze Pyrdoł, ale póki co on od czerwca.
Plutonowy
  • 2 / 2
30 lat 250 tyś rezerwowy facet ma 16 meczy ale zdarzały się mecze 1 minuta 2 minuty 7 minut 10 minut więc szału nie ma ciekawe czemu akurat na niego padło a nie na jakiegoś młodszego zawodnika
  • 0 / 0
Padały już wielokrotnie te argumenty: motoryka (silny i ponoć dość szybki - nawet 34 km/h) i wszechstronność, zawodnik do zadań specjalnych.