Ciężki poranek w Neustift

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

21-06-2016 / 14:15

(akt. 13-12-2018 / 04:45)

Piłkarze Legii po godzinie 10. rozpoczęli pierwszy trening na boiskach w Neustift. Na zajęciach nie pojawił się Aleksandar Prijović - odczuwa jeszcze delikatnie skutki urazu nabytego w Warce, został w hotelu, ćwiczył na siłowni. Nie było też Tina Maticia, który nie dojechał jeszcze na zgrupowanie - załatwia swoje sprawy związane z maturą. Indywidualnie z trenerem Grzegorzem Szamotulskim pracował Radosław Majecki, który dochodzi do siebie po złamaniu palca. Pozostali mieli ciężkie trening. Zanim zawodnicy pojawili się na murawie, sztab szkoleniowy przygotował mnóstwo stacji do treningu siłowego.

Zdjęcia z treningu (fot. Marcin Szymczyk)

Zanim zaczęły się zajęcia trener Steven Venharen pokazał każdemu jak wykonywać dane ćwiczenie, objaśnił też cel treningu. - Takie ćwiczenia mają pomóc w odporności na kontuzje i poprawić siłę funkcjonalną czyli taką potrzebną przy pojedynkach z rywalami - tłumaczył szkoleniowiec.


I tak na jednej stacji piłkarze robili wymachy piłkami lekarskimi, na kolejnej pracowali nad mięśniami brzucha, na innych była praca nad skocznością, koordynacją czy szybkością. Każda stacja trwała 45 sekund, po chwili kolejna i tak przez godzinę. Potem było jeszcze krótkie rozbieganie. - Nie ma co narzekać, choć jakby potem były jeszcze interwały to chyba by nie wytrzymał - rzucił Michał Kucharczyk w kierunku Rafała Makowskiego.


Kolejny trening został zaplanowany na godzinę 16.

Komentarze (15)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Win85
 • 0 / 0
Tak się zastanawiam czy zwolnienie Staszka to nie ucieczka do przodu przez Legie. Ilu trenerów znanych z ciężkiej pracy zostało zwolnionych przez piłkaży nie lubiących się męczyć na treningach? A unas jest tylko kilku piłkaży o żelaznej wydolności.
Podpułkownik
 • 0 / 5
Takiego trenera jak Stanisław nigdy już mieć nie będziemy. Bo żeby drużyna grała to trzeba wziąć piłkarzy za mordę a tego hasi niestety nie potrafi. I na dodatek ten Vuko. Cóz za trener.. Przykro to mówić ale z pucharów odpadniemy szybko a w lidze będzie marnie. TYLKO NASZ PREZES>
Marszałek Polski
 • 6 / 0
ty to na pewno wiesz czy on umie wziąśc za mordę czy nie. Co ci daje tak glupi komentarz na początku przygotowań, sądzę że nie znasz trenera, bo wątpie byś śledził ligę belgijską zwłaszcza Anderlecht, nie masz pojęcia jak wyglądają treningi i w jaki sposób będzie reagował podczas meczu. Ja ogląałem kilka meczów Anderlechtu konkretnie 4 i akurat zauważyłem, że jest dość żywiołowy a to może sugerować, że jak sie w kurwi to lekko piłkarzom nie będzie, ale nie oceniaj nim nie zobaczysz jak będą grali pod jego wodzą
Dobrze by było gdyby udało nam się ściągnąć Janka Gola. Piłkarsko napewno stał się lepszy i byłby wzmocnieniem środka pola.
Nie wiem jaka klubowa maskotkę ma Liverpool ale jeśli Zieliński chce tam trafić to jak na razie tylko jako maskotka... Fatalnie wyglada jego gra.
~wróżbita Zenon
 • 0 / 5
"Celebrycki" sztab szkoleniowy -moim zdaniem wytrzymają do listopada ,max do końca rundy i się pożegnamy z Hasim jego kolegami nie wiadomo skąd, i naszymi "gwiazdami" Vuco+Szamo+Krzepota itd....
Generał dywizji
 • 0 / 0
A Legię obejmie wróżbita Zenon i jego kolesie. Czekamy niecierpliwie.
Generał broni
 • 0 / 0
Celebrycki? Zauważ że w żadnej polskiej drużynie nie trenował trener, który zdobył mistrzostwo Belgii, a asystenci to tylko pomocnicy.
Prawa obrona to będzie dramat. Nie liczę, że Jędza zostanie, bo za chwilę trafi do dużego zachodniego klubu. Zresztą, spójrzmy prawdzie w oczy. Z pięciu Legionistów na Euro ilu do nas wróci? Jeśli nawet wróci czwórka, to będą zmęczeni i zanim wejdą do drużyny, to miesiąc minie. Realnych wzmocnień na razie nie ma.
Pułkownik
 • 0 / 0
Co się dzieje z Prijoviciem?
Uraz, kontuzja itd
Major
 • 0 / 0
Treningi wyglądają na troszkę lżejsze jak u Staszka i widać więcej pracy nad ogólną siłą. U Staszka dominował trening biegowy i mniej piłki w treningu. U Hasiego za to mniej się biega, ale więcej trenuje z piłką. Treningi cięższe jak u Berga, minimalnie lżejsze jak u Staszka, zobaczymy zmysł trenerski i inteligencję Hasiego- jak będzie styl i poziom gry Henningowski, to po prostu nie nadaje się do Legii, a jak będzie wynik i zaangażowanie na boisku, czyli bliżej do Staszka, to może coś z tego będzie ;)
~Vin
 • 0 / 0
A jesteś pewien ze to autorskie treningi naszego nowego trenera ?
Generał broni
 • 0 / 0
Nie ma siatkonogi tylko poważny trening znaczy gorzej niż za Czerczesowa nie będzie.
~Paco
 • 0 / 0
Zdjęcie Hasiego i Vuco,
H: to są piłkarze przecież oni nic nie umieją, w co ja się wpakowałem
V: widziały gały co brały
Marszałek Polski
 • 0 / 0
ani śmieszne ani głupie