Wiktor Kamiński CLJ

CLJ: Derby dla Legii!

22.08.2020 14:00

(akt. 03.10.2020 19:38)

Legia wygrała 3:0 z Escolą Varsovia w Książenicach w 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Hat-tricka zdobył napastnik, Wiktor Kamiński.

W podstawowym składzie juniorów starszych znalazło się czterech graczy trenujących na co dzień z drugim zespołem Legii. Chodzi o Kacpra Tobiasza, Jakuba Kwiatkowskiego, Jegora Macenkę i Jakuba Kisiela. W sobotę (22.08) legioniści mierzyli się w LTC z Escolą Varsovia.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 15. minucie. Wówczas piłkę w siatce umieścił Wiktor Kamiński. Jeszcze w pierwszej połowie "Kamyk" cieszył się z drugiego trafienia. Napastnik skutecznie główkował po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska.

Na starcie drugiej połowy lepiej prezentowali się rywale. Escola stworzyła kilka ciekawszych sytuacji pod bramką Tobiasza, lecz legioniści byli czujni w obronie. Potem bliski szczęścia był Kamiński. Snajper z rocznika '04 nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem, jego podcinka poszybowała nieco ponad bramką. W doliczonym czasie gry Legia podwyższyła prowadzenie. Kamiński został sfaulowany w "szesnastce" gości, a po chwili pewnie wykorzystał rzut karny. Dla napastnika "Wojskowych" to już piąty gol w drugim meczu o stawkę, w tym sezonie.

Ostatecznie legioniści zwyciężyli 3:0 z Escolą w derbach stolicy. W następnej kolejce ligowej, zawodnicy prowadzeni przez trenera Grzegorza Szokę zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Mecz odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia, o godzinie 11:00.

CLJ: Legia Warszawa – Escola Varsovia 3:0 (2:0)

Kamiński (15. min., 35. min., 90. min. - k.)

Legia: Tobiasz - Kwiatkowski, Macenko (73' Myszka), Urban, Pacek – Munik (73' Kochanowski), Kisiel, Dawid (65' Skwierczyński) - Staniszewski (82' Ślendak), Kamiński, Vidosević