Kacper Knera

CLJ: Druga porażka z rzędu

12.03.2022 11:59

(akt. 12.03.2022 18:02)

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 0:2 z Zagłębiem Lubin w 19. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Oba gole padły w drugiej połowie. Dla stołecznego zespołu to druga porażka z rzędu.

W kadrze Legii U-18 znalazło się pięciu zawodników z III-ligowych rezerw: Maciej Kikolski, Wiktor Kamiński, Jordan Majchrzak, Kuba Wiśniewski i Dawid Kiedrowicz. Pierwsza dwójka rozpoczęła mecz w wyjściowym składzie. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron padły dwa gole – oba dla przeciwników. Lubinianie wyszli na prowadzenie w 57. minucie za sprawą Kacpra Terleckiego (uderzenie zza pola karnego). Wynik rywalizacji ustalił Dawid Paraszczak, który skutecznie przelobował bramkarza "Wojskowych". Ostatecznie, warszawiacy przegrali 0:2.

W najbliższą środę (16.03, godz. 14:00) juniorzy starsi Legii zmierzą się w LTC z Rakowem Częstochowa, w zaległym spotkaniu 16. kolejki CLJ.

CLJ: Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2:0 (0:0)
Terlecki (57. min.), Paraszczak (81. min.)

Zagłębie (skład wyjściowy): Steffen – Kolan, Sochań, Czerwiński, Karasiński – Sygieniewicz, Maćków, Terlecki, Dzidek, Nowak – Szafranek

Legia: Kikolski – Winiarski, Kieraś, Wnorowski, Romanowski – Knera, Bek (80' Lachowicz), Sobociński (65' Majchrzak) – Jędrasik (58' Krajewski), Kamiński, Niedźwiedzki (58' Kiedrowicz)