Patryk Romanowski

CLJ: Drugie zwycięstwo z rzędu

19.03.2022 14:35

(akt. 19.03.2022 21:12)

Legia Warszawa wygrała w LTC 3:1 z Wartą Poznań w 20. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki dla miejscowych zdobył Marcel Krajewski, a jednego gola strzelił Patryk Romanowski. Dla stołecznego zespołu to drugie zwycięstwo z rzędu.

W pierwszej połowie warszawiacy pokazali się z bardzo dobrej strony. Piłkarze Legii wyszli na prowadzenie w 17. minucie – wówczas Jordan Majchrzak został sfaulowany w polu karnym Warty, a "jedenastkę" na gola zamienił Patryk Romanowski. Niecałe pół godziny od rozpoczęcia rywalizacji zrobiło się 2:0. Do siatki trafił Marcel Krajewski, który tuż przed przerwą ponownie podwyższył prowadzenie. Wynik, w końcówce meczu, ustalili goście.

Ostatecznie, Legia wygrała 3:1 z Wartą Poznań. Stołeczna drużyna jest obecnie wiceliderem tabeli, a w kolejną sobotę (26.03, godz. 12:00) zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

CLJ: Legia Warszawa – Warta Poznań 3:1 (3:0)
Romanowski (17. min. – k.), Krajewski (29. min., 43. min.) – (84. min.)

Legia: Kikolski – Winiarski, Kieraś, Wnorowski (60' Rutkowski), Romanowski – Knera (46' Bek), Lachowicz (72' Janaszek), Sobociński – Jędrasik (46' Kiedrowicz), Majchrzak, Krajewski (60' Wiśniewski)