Maksymilian Stangret

CLJ: Hat-trick Stangreta, wygrana z III-ligowcem

04.02.2023 12:40

(akt. 04.02.2023 14:35)

Juniorzy starsi Legii wygrali u siebie 3:2 z III-ligową Błonianką Błonie w sobotnim sparingu. Do przerwy stołeczny zespół prowadził 3:0 po hat-tricku Maksymiliana Stangreta.

"Wojskowi" objęli prowadzenie już w 5. minucie. Oskar Lachowicz podał prostopadle, za linię obrony, do Maksymiliana Stangreta, który skutecznie uderzył zewnętrzną częścią stopy na dalszy słupek z "szesnastki", a pół godziny później podwyższył wynik, wywalczając i wykorzystując rzut karny. Tuż przed przerwą napastnik Legii skompletował hat-tricka. Wiktor Puciłowski pociągnął akcję skrzydłem, po czym dograł w pole karne, gdzie Stangret wyprzedził obrońcę na bliższym słupku i zdobył bramkę.

Gdy wydawało się, że mecz został "zamknięty", to po zmianie stron Błonianka strzeliła dwa gole (dwa dośrodkowania; pierwsze na dalszy, a drugie na bliższy słupek), złapała kontakt, ale nie zdołała choćby wyrównać. Ostatecznie Legia U-19 wygrała w sparingu 3:2, a w przyszłą sobotę, 11 lutego, znowu zmierzy się kontrolnie z III-ligowcem, tym razem z Pilicą Białobrzegi.

Sparing: Legia Warszawa U-19 – Błonianka Błonie 3:2 (3:0)
Stangret (5. min., 35. min. – k., 41. min.) – (48. min.), (72. min.)

Legia (skład wyjściowy): Murawski – Saganowski, Bednarz, Okusami, Karolak – Adkonis, Mikołajczyk, Lachowicz – Puciłowski, Stangret, Niedźwiedzki. Grali także: Pchełka, Krasuski, Siodłowski, Knera, Bochniak, Potulski