CLJ: Legia gromi w ostatnim sparingu na zgrupowaniu

Samuel Szczygielski

06.02.2016 18:06

(akt. 04.01.2019 13:12)

Młodzi legioniści wygrali dziś w meczu towarzyskim z PKS Racot 6:0. Dwie bramki zdobył Grzegorz Aftyka, a po jednym trafieniu zanotowali Dzisiejszy pogrom czwartoligowej drużyny jest uwieńczeniem ciężkiej pracy podczas obozu, ponieważ był to ostatni sparing Legii szykującej się do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim.

Legioniści od początku meczu prowadzili grę, rywale nie mieli wielu szans na zagrożenie bramce Burty, a w drugiej połowie - Kucharskiego. Jednak wynikało to bardziej ze słabej gry piłkarzy z Racotu, a nie dobrej gry Legii. "Wojskowi" prowadzili co prawda 2:0 do przerwy po golach Piotra Cichockiego i Grzegorza Aftyki, ale tempo gry było wolne, zawodził także pressing. - Oczekiwałem więcej po moim zawodnikach. Nie widziałem w ich grze zaangażowania, można powiedzieć, że zlekceważyliśmy rywala - powiedział nam trener Legii Piotr Kobierecki.

Druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej. Na boisku za Burtę, Sobczyka i Cichockiego pojawili się Kochalski, Gapczyński oraz Olejarka. Zawodnicy zdecydowanie przyśpieszyli swoją grę, czego efektem były aż cztery bramki strzelone bramkarzowi PKS-u. Kolejno do siatki trafiali: Mikołaj Napora, Mateusz Olejarka i Aleksander Waniek oraz Aftyka, który zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Olejarce. - W drugiej połowie wyglądaliśmy o niebo lepiej. Przyśpieszyliśmy, stwarzaliśmy więcej groźnych sytuacji i walczyliśmy o każdą piłkę, czego przez pierwsze 45 minut brakowało. Wydaje się, że chłopcy zrozumieli swoje błędy i chcieli nadrobić je z nawiązką. I bardzo się cieszę, że to się udało - mówi dalej trener.

Co szkoleniowiec powiedział o rywalach? - Szanujemy ich i nie powinniśmy lekceważyć graczy z Racotu w pierwszej połowie, ale nie było trudno o takie podejście. Nasi przeciwnicy byli po prostu za słabi, i choć dziękuję im za mecz, to jestem tym mocno rozczarowany. Potrzebujemy sprawdzianów z równymi sobie, a nie znacznie gorszymi. Jest to nauczka na przyszłość, będziemy starali się lepiej dobierać drużyny, z którymi gramy. Wyciągniemy też minusy z naszej dzisiejszej gry i w nadchodzącym tygodniu postaramy się ograniczyć je do minimum  - zakończył Kobierecki.