Wiktor Puciłowski

CLJ: Legia lepsza od Polonii!

03.09.2022 13:05

(akt. 03.09.2022 15:33)

Juniorzy starsi Legii wygrali w LTC 4:3 z Polonią Warszawa w 4. kolejce CLJ U-19. Dwa gole strzelił Wiktor Puciłowski, a po bramce zdobyli Dawid Niedźwiedzki i Wiktor Kamiński. Dla "Wojskowych" to czwarty mecz i czwarte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach!

W kadrze Legii U-19 znalazł się m.in. napastnik rezerw, Wiktor Kamiński, który miał asystę w piątkowym meczu "dwójki" (2:2 z Bronią Radom). W wyjściowym składzie pojawili się również inni gracze drugiej drużyny, czyli Kacper Knera (środkowy pomocnik) i Kacper Wnorowski (stoper). Sobotnie spotkanie z ławki zaczął snajper, kapitan juniorów starszych, Maksymilian Stangret, który dzień wcześniej zadebiutował w III lidze.

Derby w LTC okazały się emocjonujące, dostarczyły sporo goli. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli rywale, za sprawą Franciszka Antkiewicza (11. minuta), ale Legia odpowiedziała w najlepszy, możliwy sposób – błyskawicznie wyrównała. Oskar Lachowicz prostopadle podał do Dawida Niedźwiedzkiego, który spokojnie wykończył akcję i trafił do siatki po uderzeniu w lewy, dolny róg bramki.

W 17. minucie zrobiło się 2:1 dla "Wojskowych". Kamiński dostał piłkę z autu w narożnik pola karnego (z prawej strony), po czym wycofał do Wiktora Puciłowskiego, ten przyjęciem i jeszcze jednym kontaktem zbiegł do środka mijając dwóch przeciwników i skutecznie strzelił z lewej nogi na dalszy słupek. Po chwili miejscowi podwyższyli wynik – wyprowadzili kontrę, która zakończyła się przewinieniem obrońcy Polonii we własnej "szesnastce" (na Janie Ziółkowskim), a rzut karny na gola zamienił Kamiński. Drużyna z Konwiktorskiej zdołała zdobyć bramkę kontaktową po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego i silnym uderzeniu Jana Piaska.

Legioniści z przytupem weszli w drugą połowę. Zawodnik "Czarnych Koszul" faulował Ziółkowskiego w polu karnym (po wcześniejszej centrze z rzutu rożnego), "jedenastkę" pewnie wykorzystał Puciłowski, a miejscowi prowadzili już 4:2. Polonia podkręciła tempo, chciała doskoczyć do "Wojskowych", co udało się jej w 87. minucie (gol Kacpra Sankiewicza).

Mimo że końcówka zapowiadała się nerwowo, to gospodarze dali radę, dowieźli zwycięstwo (4:3) i wciąż są liderem tabeli z kompletem punktów. Za tydzień Legia zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

4. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 4:3 (3:2)
Niedźwiedzki (14. min.), Puciłowski (17. min., 49. min. – k.), Kamiński (21. min. – k.) – Antkiewicz (11. min.), Piasek (27. min.), Sankiewicz (87. min.)

Legia: Murawski – Krajewski (59’ Bek), Wnorowski, Ziółkowski, Bochniak – Kieraś, Knera (46' Grączewski), Lachowicz (73' Misztal) – Puciłowski, Kamiński (59’ Stangret), Niedźwiedzki (73' Kiedrowicz)