Dawid Kiedrowicz

CLJ: Legia lepsza od Zagłębia

04.09.2021 12:57

(akt. 04.09.2021 12:59)

Legia Warszawa wygrała u siebie 3:1 z Zagłębiem Lubin w 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki dla miejscowych zdobył Dawid Kiedrowicz, a jedną - Dawid Niedźwiedzki. Dla stołecznego klubu to drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Trener Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał 18 zawodników na sobotnie spotkanie. W kadrze znaleźli się Jakub Furman (stoper), Jakub Kowynia (bramkarz) i Dawid Niedźwiedzki (skrzydłowy), którzy na co dzień trenują z III-ligowymi rezerwami. W składzie zabrakło m.in. Roberta ŻolikaKacpra Wnorowskiego i Marcela Krajewskiego, którzy zmagają się z kontuzjami. Nie było też Macieja Bochniaka, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-17.

Stołeczna drużyna wyszła na prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Dawid Kiedrowicz dopadł do wycofującego zagrania od Jordana Majchrzaka i oddał skuteczny strzał, pod poprzeczkę. Chwilę po przerwie było już 2:0. Igor Strzałek podał na lewą stronę boiska do Niedźwiedzkiego, który uderzył w kierunku dalszego słupka i pokonał bramkarza Zagłębia. W 68. minucie legioniści podwyższyli rezultat. Strzałek przechwycił piłkę, a następnie zagrał do Kiedrowicza, który trafił do siatki po uderzeniu przy dalszym słupku. Wynik rywalizacji ustalili rywale.

Ostatecznie, Legia wygrała 3:1 z Zagłębiem, a za tydzień (11.09, godz. 12:00) zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:1 (1:0)

Kiedrowicz (42. min., 68. min.), Niedźwiedzki (52. min.) - (90. min.)

Legia: Wodzicki – Winiarski, Bednarz, Kieraś, Pacek – Knera, Dawid (64' Wicenciak), Strzałek (84' Bek) – Kiedrowicz (84' Sobociński), Majchrzak (84' Staniszewski), Niedźwiedzki (70' Imiołek)