Jakub Okusami

CLJ: Legia rozbiła lidera!

01.04.2023 14:45

(akt. 01.04.2023 16:04)

Legia U-19 wygrała na wyjeździe aż 6:1 z dotychczasowym liderem, Górnikiem Zabrze, w 21. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki zdobył Cyprian Pchełka, a po golu strzelili Jakub Okusami, Tomasz Rojkowski, Oskar Lachowicz i Jakub Adkonis.

Juniorzy starsi Legii, którzy w poprzednim tygodniu odnieśli pierwsze, oficjalne zwycięstwo w 2023 roku, znowu zagrali koncertowo i wygrali drugi raz z rzędu, tym razem na wyjeździe, z dotychczasowym liderem, Górnikiem Zabrze.

Stołeczna drużyna objęła prowadzenie w 30. minucie. Oskar Lachowicz dokładnie dośrodkował z prawej strony, do Cypriana Pchełki, który skutecznie główkował z 11. metra. Po chwili, po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego (centra Macieja Bochniaka), było już 2:0 dla gości. Szymon Bednarz udanie zgrał do Jakuba Okusamiego, ten podwyższył wynik.

Legia poszła za ciosem i w końcówce pierwszej połowy znowu odskoczyła. Maddox Sobociński zacentrował do Pchełki, który tylko dołożył głowę i skierował piłkę do pustej siatki.

Warszawiacy, mimo korzystnego wyniku, nie zwolnili obrotów i w drugiej połowie znowu pokazali jakość. W 55. minucie Sobociński oddał strzał z dystansu, a skuteczną dobitką popisał się Tomasz Rojkowski. Po chwili zrobiło się 5:0. Sobociński zagrał z bocznego sektora w pole karne, do Lachowicza, ten udanie uderzył z 14. metra w górny róg.

Po godzinie gry gola honorowego strzelił Górnik, konkretnie kapitan zabrzan, Norbert Barczak, który wykorzystał sytuację sam na sam. Legia zareagowała szybko, odpowiednio, czyli bramką Jakuba Adkonisa z woleja, zza "szesnastki".

Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 6:1, a w najbliższą środę, 5 kwietnia (godz. 15:00), zmierzą się w LTC z Rakowem Częstochowa, który po obecnej kolejce wskoczył na 1. miejsce w tabeli.

21. kolejka CLJ U-19: Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:6 (0:3)
Barczak (63. min.) – Pchełka (30. min., 38. min.), Okusami (32. min.), Rojkowski (55. min.), Lachowicz (58. min.), Adkonis (68. min.)

Legia: Murawski – Saganowski, Okusami, Bednarz, Bochniak – Adkonis (70' Mikołajczyk), Knera, Lachowicz (75' Bogusiewicz) – Sobociński (60' Puciłowski), Rojkowski (70' Niedźwiedzki), Pchełka (60' Karolak)