Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

26.02.2022 17:10

(akt. 26.02.2022 17:13)

Legia U-18 wygrała w sparingu aż 8:1 z Wisłą Płock. Trzy gole dla stołecznej drużyny strzelił Dawid Kiedrowicz, dwa razy trafił Dawid Niedźwiedzki, a po jednej bramce zdobyli Bartosz Dziemidowicz, Marcel Krajewski i Fryderyk Janaszek. Mecz towarzyski odbył się w LTC.

"Nafciarze" objęli prowadzenie po golu z rzutu karnego, ale w końcówce pierwszej połowy legioniści zdołali doprowadzić do wyrównania. Bramkarz gości obronił strzał Dawida Kiedrowicza, ale przy dobitce Bartosza Dziemidowicza był już bez szans. Po pierwszych 45 minutach było 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla piłkarzy Grzegorza Szoki. W 51. minucie Kiedrowicz pewnie wykorzystał rzut karny i dał Legii prowadzenie. Warszawiacy ruszyli do kolejnych ataków i w kwadrans zdobyli cztery bramki. Prowadzenie mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale z jedenastu metrów pomylił się Fryderyk Janaszek. Warszawiacy nie poprzestali na strzelaniu kolejnych goli. W 73. minucie Kiedrowicz wykorzystał podanie Jakuba Rutkowskiego i zdobył trzecią bramkę w tym spotkaniu. W ostatnich minutach do siatki trafił jeszcze Janaszek i ustalił wynik meczu na 8:1.

Legia Warszawa - Wisła Płock 8:1 (1:1)
Dziemidowicz (42. min.), Kiedrowicz (51. min.- k., 58. min., 73. min.), Niedźwiedzki (60. min., 61. min.), Krajewski (67. min.), Janaszek (85. min.)

Legia (skład wyjściowy): Murawski - Pacek, Kieraś, Wnorowski, Romanowski - Knera, Sobociński, Niedźwiedzki - Kiedrowicz, Majchrzak, Dziemidowicz