CLJ: Legia wygrała z Arką!

25.04.2021 19:00

(akt. 27.04.2021 16:12)

Juniorzy starsi Legii Warszawa wygrali na wyjeździe 4:2 z Arką Gdynia w 25. kolejce CLJ. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Igor Strzałek, a po jednej - Kacper Imiołek i Marcel Myszka.

Trener juniorów starszych Legii, Grzegorz Szoka, powołał 18 piłkarzy na niedzielne spotkanie. Drużynie do lat 18 pomogło sześciu zawodników z III-ligowych rezerw: Maciej KikolskiJehor MacenkoDawid BarnowskiPatryk PierzakKacper Gościniarek Dawid Niedźwiedzki. Z Arką nie zagrają m.in. Hubert DerlatkaPatryk Romanowski (rekonwalescencja po operacji - w rundzie jesiennej złamał nogę, a dokładniej kości piszczelową i strzałkową), Fryderyk Janaszek (uraz pleców – kręgoszczelina) oraz Ivan Vidosević (kontuzja kostki). Na liście powołanych nie było też Jakuba Czajkowskiego, który znalazł się w kadrze na sobotni mecz Legii II.

Legioniści już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie! Wówczas Igor Strzałek dopadł do odbitej piłki i oddał skuteczny, płaski strzał z 10. metra. Później warszawiacy podwyższyli prowadzenie. Patryk Pierzak pobiegł środkiem pola, zwiódł dwóch rywali i podał prostopadle do Kacpra Imiołka, który uderzył mocno, przy dalszym słupku, i pokonał bramkarza Arki. Tuż przed przerwą rywale strzelili gola kontaktowego. Kwadrans przed końcem spotkania było już 3:1! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę w siatce umieścił Marcel Myszka. Parę minut później "Wojskowi" zabrali się do kontry, po której zdobyli czwartą bramkę. Strzałek otrzymał zagranie w boczny sektor pola karnego. Zawodnik zdecydował się na uderzenie w kierunku dalszego słupka, z 12. metra, i skierował futbolówkę do siatki. Wynik meczu ustalili miejscowi.

Ostatecznie, Legia wygrała 4:2 z Arką Gdynia. W piątek, 30 kwietnia, legioniści zmierzą się w LTC z Lechem Poznań. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:15.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 2:4 (1:2)

(45. min.), (90. min.) - Strzałek (2. min., 83. min.), Imiołek (38. min.), Myszka (75. min.)

Legia: Kikolski - Myszka, Bednarz, Macenko (46' Urban) - Imiołek, Pierzak, Gościniarek (60' Wicenciak), Barnowski (75' Munik) - Niedźwiedzki (60' Staniszewski), Strzałek (85' Kochanowski), Majchrzak

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?