CLJ: Obcokrajowcy i Polacy na testach w Legii

15.06.2023 13:25

(akt. 15.06.2023 18:26)

Juniorzy starsi Legii Warszawa (U-19) zremisowali w LTC 1:1 z IV-ligowym MKS-em Piaseczno. Jedynego gola w barwach "Wojskowych" strzelił Ryan Youssef, czyli 1 z 5 testowanych, którzy wystąpili w środowym meczu towarzyskim.

Ryan Youssef (napastnik; rocznik 2007) jest Szwajcarem (ma także tunezyjskie korzenie), zawodnikiem juniorskiego Neuchatel Xamax. Wcześniej występował w Servette FC, z którym został mistrzem kraju do lat 16 (2022). Mimo że opuścił kilka meczów ze względu na kontuzję, to dołożył sporą cegiełkę do tytułu, gdyż strzelił 8 goli i miał 3 asysty w 11 spotkaniach. W przeszłości grał też w Olympic Genewa.

W środowym sparingu Legii rywalizował do 60. minuty, chwilę wcześniej zdobył bramkę na 1:0 po uderzeniu zza pola karnego, w okienko. Ma dobry strzał z dystansu, potrafi utrzymać się przy piłce. Dostawał już powołania do reprezentacji Szwajcarii U-15.

Oskar Zawada (lewy skrzydłowy; rocznik 2006) zaczynał przygodę z futbolem we Wrocławiu – najpierw w Śląsku, potem w Olympic, w barwach którego strzelił gola w sparingu z Legią U-16 z marca 2022 roku. Obecnie reprezentuje Odrę Opole. W spotkaniu z MKS-em Piaseczno występował do 60. minuty. Wyróżnia się dryblingiem, prowadzeniem piłki, grą głową w polu karnym.

Igor Kąkolewski (prawy skrzydłowy; rocznik 2007) to wychowanek Unislavii Unisław, który na początku 2023 roku trenował z II-ligowym Stomilem. W minionej rundzie grał w juniorach klubu z Olsztyna, strzelił gola w meczu z Widzewem Łódź w kategorii do lat 19 (liga makroregionalna).

Georgios Skafi (stoper; rocznik 2007) to Cypryjczyk, zawodnik Pafos FC, który otrzymuje powołania do reprezentacji U-16. W maju br. wystąpił w meczu towarzyskim ze Szwajcarią. W sparingu Legii grał do 60. minuty.

Abikenov Chingiz (środkowy obrońca; rocznik 2007) jest z Kazachstanu, występuje w FC Mustang, z którym rywalizował w mistrzostwach Ałmatów. W spotkaniu kontrolnym z MKS-em Piaseczno wszedł na boisko tuż po przerwie. Ma dobre podania, niezłe warunki fizyczne, jest wysoki, silny.