Patryk Romanowski

CLJ: Osiem goli w sparingu. Legia lepsza od Znicza

08.08.2021 13:30

(akt. 08.08.2021 16:40)

Legia Warszawa U-18 wygrała 6:2 ze Zniczem Pruszków w sparingu przygotowującym do sezonu 2021/22. Już za tydzień "Wojskowi" rozpoczną rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów.

W spotkaniu nie wystąpili m.in. Miłosz Pacek, Szymon Bednarz, Jakub Rutkowski, Kacper Imiołek, Kacper Knera, Sebastian Kieraś, Ignacy Dawid, Igor Strzałek, Dawid Kiedrowicz, Jordan MajchrzakFryderyk Janaszek. Wspomniana jedenastka brała w tym czasie udział w turnieju w Zagrzebiu.

Legioniści lepiej rozpoczęli spotkanie, bo już po kilkunastu minutach prowadzili różnicą dwóch bramek, które zdobyli Maddox Sobociński i Patryk Romanowski. Do przerwy było 3:2 dla stołecznego klubu (rywale strzelili dwa gole w niewielkim odstępie czasu). Po zmianie stron padły trzy trafienia – wszystkie dla "Wojskowych". Tuż po przerwie bramkarza Znicza pokonał Kajetan Staniszewski, a potem do siatki dwukrotnie trafił Marcel Krajewski. Zespół z Warszawy prowadził trener Grzegorz Szoka, a jego asystentem był Tomasz Sokołowski II, który do niedawna trenował III-ligowe rezerwy.

Ostatecznie, piłkarze Legii wygrali w sparingu ze Zniczem (6:2), a w następny weekend rozpoczną rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. W niedzielę, 15 sierpnia, o godz. 11:00, "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

U-18: Legia Warszawa – Znicz Pruszków 6:2 (3:2)

Sobociński (15. min.), Romanowski (17. min.), zawodnik testowany (30. min.), Staniszewski (49. min.), Krajewski (60. min., 76. min.) – (24. min.), (30. min.)

Legia (skład wyjściowy): Mickielewicz - Winiarski, Żolik, Romanowski, Dziemidowicz - Staniszewski, Wicenciak, Lachowicz, Sobociński, zawodnik testowany - Siodłowski