CLJ: Osiem goli w Wiedniu. Legia wygrała z Rapidem

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

25-01-2020 / 15:18

(akt. 25-01-2020 / 18:00)

Juniorzy starsi Legii Warszawa zwyciężyli w sparingu 5:3 z Rapidem w Wiedniu. Bramki dla zespołu Grzegorza Szoki zdobyli Dawid Barnowski, Gabor Grabowski, Aleksy Krasicki, Hubert Derlatka oraz Kacper Gościniarek.

Prowadzenie w meczu jako pierwsi objęli Austriacy. Miejscowi wykorzystali dośrodkowanie z bocznego sektora i wpakowali piłkę do siatki. Później legionistom udało się wyrównać. Dawid Barnowski podłączył się do ofensywy. Gracz z rocznika '02 otrzymał piłkę za plecy obrońców i skutecznie przelobował golkipera rywali. Nie minęło wiele czasu, a „Wojskowi” strzelili drugiego gola. Kajetan Staniszewski wycofał zagranie do Gabora Grabowskiego, który wzorcowo wykończył akcję. Do przerwy padły jeszcze dwie bramki, autorstwa przeciwników. Rapid w obu przypadkach okazał się skuteczny w polu karnym i schodził szatni z przewagą trafienia.

Po zmianie stron legioniści podkręcili tempo. W drugiej odsłonie ekipa z Łazienkowskiej strzeliła trzy gole i nie straciła żadnego. Do remisu doprowadził Aleksy Krasicki. Następnie warszawiacy wyszli na prowadzenie za sprawą Huberta Derlatki. Boczny obrońca otrzymał piłkę ze środka pola i miał przed sobą wolną przestrzeń. Zawodnik pobiegł do przodu i oddał strzał z narożnika pola karnego. Po rykoszecie, futbolówka zatrzepotała w bramce. Ostatni akord należał z kolei do Kacpra Gościniarka. Pomocnik otrzymał prostopadłe podanie od Michała Kochanowskiego. Zawodnik zbiegł z lewej strony do środka boiska i posłał precyzyjne uderzenie w kierunku dalszego słupka, które wpadło do siatki.

Legia Warszawa wygrała 5:3 z Rapidem, a w niedzielę zagra w Ołomuńcu z Sigmą. Spotkanie z czeskim klubem rozpocznie się o godzinie 14.

Rapid Wiedeń U-18 – Legia Warszawa U-18 3:5 (3:2)

(12. min.), (38. min.), (39. min.) - Barnowski (16. min.), Grabowski (25. min,), Krasicki (80. min.), Derlatka (83. min.), Gościniarek (87. min.)

Legia w I połowie: Kowynia - Derlatka, Rytelewski, Rokosz, Kwiatkowski - Munik, Gościniarek - Grabowski, Barnowski, Staniszewski – Pierzak

Legia w II połowie: Kowynia – Derlatka, Szewczyk, Urban, Imiołek – Kochanowski, Dawid, Gościniarek, Pacek, Czajkowski - Staniszewski

Komentarze (10)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
No i brawo mlodziez
Podobno nie ma tematu Filipa Mladenovicia w Rijece.
Gratulacje!
Szykują się na Ligę Mistrzów Młodych (nie chcę mi się szukać poprawnej nazwy)
Gratulacje dla młodzieży, a po oddaniu Akademii może być tyllo lepiej.
No i niech mi ktoś powie, że nie mamy sukcesów w Europie... ;)
Niezła strzelanka. Gratuluję wygranej!
~Legia Pomorskie
  • 0 / 0
Nasza akademia powoli staję się potęgą,to jedna z niewielu plusów miodka.
Choć ostatnio patrzę na przyszłość legii z uśmiechem :)))))
Wpisałeś nazwisko bez szacunku, to i później przy nazwie drużyny się pomyliłeś
Nauka to potęga.
U Ciebie jeszcze ewidentne braki