Bartosz Ślendak

CLJ: Pewna wygrana Legii na koniec sezonu

19.06.2021 13:43

(akt. 19.06.2021 17:42)

Legia Warszawa wygrała 4:0 z Hutnikiem Kraków w ostatniej, 30. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Kajetan Staniszewski, Bartosz Ślendak, Fryderyk Janaszek oraz Dawid Kiedrowicz.

Trener juniorów starszych, Grzegorz Szoka, powołał na sobotnie spotkanie 16 piłkarzy. W składzie znalazł się zawodnik III-ligowych rezerw, Jehor Macenko. W kadrze nie było m.in. kontuzjowanego Kacpra Imiołka.

W pierwszej połowie padły dwa trafienia: oba dla Legii. Najpierw bramkę, po asyście Huberta Derlatki, zdobył Kajetan Staniszewski. Później prowadzenie podwyższył Bartosz Ślendak, który wykorzystał rzut karny. Kilkanaście minut po przerwie było już 3:0. Michał Kochanowski popędził prawym skrzydłem i zagrał do Fryderyka Janaszka, a ten umieścił piłkę w siatce. W końcówce meczu wynik ustalił Dawid Kiedrowicz.

Ostatecznie, legioniści wygrali 4:0 z Hutnikiem Kraków w ostatnim spotkaniu sezonu. Legioniści zakończyli rozgrywki CLJ na 6. miejscu w tabeli.

CLJ: Legia Warszawa – Hutnik Kraków 4:0 (2:0)

Staniszewski (16. min.), Ślendak (37. min. - k.), Janaszek (63. min.), Kiedrowicz (87. min.)

Legia: Kowynia – Macenko (62' Kiedrowicz), Munik (46' Myszka), Urban – Derlatka, Ślendak, Dawid, Romanowski – Kochanowski, Staniszewski (46' Janaszek), Strzałek (46' Wicenciak)