Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

17.09.2022 15:30

(akt. 17.09.2022 18:07)

Juniorzy starsi Legii stracili pierwsze punkty w sezonie. Warszawiacy przegrali w LTC 1:2 z Górnikiem Zabrze w 6. kolejce CLJ U-19, mimo że od 55. minuty prowadzili 1:0. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych" zdobył Dawid Kiedrowicz. Stołeczny zespół wciąż jest liderem ligi, ma "oczko" przewagi nad drugą w tabeli Koroną Kielce.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. W 55. minucie Legia wyszła na prowadzenie. Oskar Lachowicz podał do Marcela Krajewskiego, ten zagrał do Dawida Kiedrowicza, który oddał skuteczny strzał z ostrego kąta, od słupka.

Górnik potrafił odwrócić losy rywalizacji, między 70. a 75. minutą David Ajenjo Hyjek zdobył dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego (po faulu Marcela Krajewskiego). W końcówce zespół z Warszawy mógł doprowadzić do remisu, ale Kiedrowicz nie wykorzystał "jedenastki", którą wywalczył, jego płaski strzał został wybroniony przez golkipera gości.

Ostatecznie "Wojskowi" stracili pierwsze punkty w sezonie, przegrali u siebie 1:2 z zabrzanami, a w kolejną sobotę (24.09, godz. 12:00) zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. – Nie jesteśmy zadowoleni z racji wyniku spotkania, ponieważ odnieśliśmy pierwszą porażkę w tym sezonie. Jest to dla nas bardzo duży materiał do analizy – w szczególności pod kątem kreowania i wykorzystywania sytuacji bramkowych, które mieliśmy przy stanie na 1:0 i mogliśmy zakończyć wcześniej ten mecz. Niestety kiedyś musiał zdarzyć się ten moment porażki i teraz mam nadzieję, że jako zespół, jako sztab wyciągniemy wnioski i w kolejnym meczu zwyciężymy, zdobędziemy kolejne trzy punkty – mówił po rywalizacji z Górnikiem trener Legii do lat 19, Filip Raczkowski.

6. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:2 (0:0)
Kiedrowicz (55. min.) – Ajenjo Hyjek (71. min, 73. min. – k.)

Żółte kartki: Krajewski, Mikołajczyk

Legia: Murawski – Krajewski, Ziółkowski, Boczoń, Bochniak – Kieraś, Lachowicz (71' Mikołajczyk), Grączewski (65' Bogusiewicz) – Kiedrowicz, Stangret (60' Siodłowski), Niedźwiedzki (71' Romanowski)