Jordan Majchrzak

CLJ: Pierwsza wygrana w sezonie

21.08.2021 16:45

(akt. 21.08.2021 17:32)

Legia Warszawa wygrała u siebie 2:0 z Gwarkiem Zabrze w 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Jordan Majchrzak i Dawid Kiedrowicz. Dla stołecznego zespołu to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W kadrze Legii U-18, na sobotnie spotkanie ligowe, znaleźli się m.in. Maciej Kikolski (bramkarz) i Jakub Furman (stoper), którzy na co dzień trenują z III-ligowymi rezerwami.

Legioniści mieli przewagę optyczną w pierwszej połowie, ale do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Parę chwil po zmianie stron niezłą okazję miał Jordan Majchrzak (napastnik, rocznik 2004), lecz bramkarz klubu z Zabrza popisał się udaną interwencją. Moment później Igor Strzałek podał do Majchrzaka, który minął golkipera i oddał minimalnie niecelny strzał z bardzo ostrego kąta. Po chwili Strzałek znalazł się w sytuacji sam na sam, ale trafił w bramkarza. W 73. minucie "Wojskowi" objęli prowadzenie. Kacper Knera dośrodkował z rzutu rożnego, a Majchrzak skutecznie główkował. W końcówce meczu stołeczny zespół podwyższył wynik. Gola, po kontrataku, strzelił Dawid Kiedrowicz

Ostatecznie, legioniści wygrali 2:0 z Gwarkiem, a za tydzień (29.08, godz. 12:15) zmierzą się na wyjeździe z Polonią Warszawa.

CLJ: Legia Warszawa – Gwarek Zabrze 2:0 (0:0)

Majchrzak (73. min.), Kiedrowicz (86. min.)

Legia: Kikolski – Winiarski, Bednarz, Wnorowski (67' Furman), Pacek – Kieraś (46' Strzałek), Knera, Sobociński (61' Janaszek) – Staniszewski (67' Imiołek), Majchrzak, Bochniak (46' Kiedrowicz)