Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

13.02.2022 22:00

(akt. 13.02.2022 21:43)

Legia U-18 przegrała w sparingu z FK Pardubice 1:2. Bramkę dla warszawiaków zdobył Dawid Niedźwiedzki.

W niedzielę, 13 lutego, Legia U-18 rozegrała sparing z drużyną FK Pardubice, czyli liderem ligi czeskiej do lat 19. W podstawowym składzie znalazło się dwóch zawodników, którzy trenują z drugim zespołem Legii: Maciej Kikolski i Szymon Bednarz.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla legionistów. Po ładnej, zespołowej akcji wynik spotkania otworzył Dawid Niedźwiedzki. Patryk Winiarski dobrze podłączył się do akcji z prawej strony boiska, a następnie wrzucił piłkę do Bartosza Dziemidowicza, który uderzył na bramkę. Golkiper odbił piłkę przed siebie, po chwili dopadł do niej Niedźwiedzki i trafił do siatki. Rywale odpowiedzieli pod koniec pierwszej połowy i obie drużyny udały się na przerwę przy wyniku 1:1. Na początku drugiej połowy zespół z Czech strzelił drugiego gola i finalnie mecz zakończył się porażką "Wojskowych". Piłkarze Grzegorza Szoki dobrze zaprezentowali się na tle silnego rywala. Z elementów gry, które zasługują na pochwałę warto wymienić budowanie gry od bramki, a także wysoki pressing na przeciwniku. Niestety, zawiodła skuteczność, a także bronienie przy stałych fragmentach gry.

FK Pardubice - Legia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramka: Niedźwiedzki

Legia: Kikolski - Pacek, Bednarz, Kieraś, Winiarsk i- Knera, Lachowicz, Sobociński - Dziemidowicz, Niedźwiedzki, Majchrzak

W drugiej połowie zagrali: Patryk Romanowski, Jakub Furman, Kuba Wiśniewski, Bartosz Mikołajczyk, Marcel Krajewski oraz dwóch zawodników testowanych.