Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

09.10.2022 19:00

(akt. 09.10.2022 20:39)

Juniorzy starsi Legii wygrali na wyjeździe aż 5:1 z Arką Gdynia w 9. kolejce CLJ U-19, dzięki czemu przełamali się po trzech porażkach z rzędu. Dwie bramki zdobył Maksymilian Stangret, a po golu strzelili Wiktor Puciłowski, Franciszek Saganowski i Oskar Lachowicz.

Legioniści objęli prowadzenie w 28. minucie. Oskar Lachowicz popisał się odbiorem, zagrał klepkę z Wiktorem Puciłowskim (w prawym sektorze) i dośrodkował w pole karne. Przeciwnik wybił futbolówkę wprost pod nogi "Puciła" (narożnik "szesnastki"), ten przyjął ją i uderzył po lekkim rykoszecie, na bliższy słupek, pod poprzeczkę. Moment później stołeczny zespół podwyższył rezultat. Dawid Niedźwiedzki zapoczątkował akcję, pobiegł lewą stroną, oddał strzał, który został zablokowany, piłka poleciała w górę, a Maksymilian Stangret wygrał pojedynek powietrzny z obrońcą i zdobył bramkę.

Tuż po przerwie Arka strzeliła gola kontaktowego, lecz "Wojskowi" odpowiedzieli błyskawicznie, w najlepszy możliwy sposób, czyli znowu odskoczyli. Franciszek Saganowski posłał dalekie podanie za linię defensywy, Stangret wygrał walkę o pozycję z dwoma obrońcami, wyprzedził ich i skutecznie uderzył w kierunku dalszego słupka, w lewy, dolny róg. Po chwili zrobiło się już 4:1. Maddox Sobociński oddał strzał, przeciwnik zbił futbolówkę przed pole karne, a Saganowski trafił do siatki po uderzeniu zza "szesnastki" (w lewy, dolny róg bramki). Wynik spotkania został ustalony w 66. minucie. Sobociński i Puciłowski zagrali między sobą, po czym ten drugi podał do Lachowicza, który przyjął piłkę, wypuścił ją do boku, ominął rywala i strzelił obok rąk bramkarza.

Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli Arkę 5:1. – Rozegraliśmy mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem, być może nawet bardziej wymagającym dla nas niż ostatnio przegrane spotkania. Rywal charakteryzował się dużą siłą fizyczną oraz dynamiką działania. Gratulacje dla zespołu i sztabu, że udało się dzisiaj wyjść z bardzo trudnej sytuacji, spowodowanej ostatnimi wynikami. Musimy wyciągnąć wnioski oraz z największym poziomem pokory i dbałości o etos ciężkiej pracy rozpocząć kolejny tydzień – mówił trener Legii U-19, Filip Raczkowski.

W najbliższą sobotę, 15 października (godz. 14:00), warszawiacy zmierzą się w LTC z Lechem Poznań.

9. kolejka CLJ U-19: Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:5 (0:2)
Łyszkiewicz-Dustet (50. min.) – Puciłowski (28. min.), Stangret (32. min., 51. min.), Saganowski (54. min.), Lachowicz (66. min.)

Legia: Chojak – Saganowski, Ziółkowski (81' Płocki), Okusami, Romanowski – Kieraś, Lachowicz (71' Grączewski), Sobociński (65' Knera) – Puciłowski (77' Kiedrowicz), Stangret (77' Siodłowski), Niedźwiedzki