Jordan Majchrzak

CLJ: Przełamanie Legii

16.03.2022 16:10

(akt. 16.03.2022 16:21)

Legia Warszawa wygrała w LTC 3:1 z Rakowem Częstochowa w zaległym meczu 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla stołecznej drużyny, która przełamała się po dwóch porażkach z rzędu, zdobyli Jakub Jędrasik, Jordan Majchrzak i Dawid Kiedrowicz.

Warszawiacy mieli bardzo udaną końcówkę pierwszej połowy, zdobyli dwie bramki. Objęli prowadzenie po trafieniu Jakuba Jędrasika, a tuż przed przerwą Jordan Majchrzak pokonał golkipera po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego, z prawej nogi (ok. 20. metr). Po nieco ponad godzinie rywalizacji Raków strzelił gola kontaktowego (Mateusz Niedziałkowski), ale wynik meczu ustalili "Wojskowi". Sebastian Kieraś przechwycił piłkę po lewej stronie pola karnego, a następnie wycofał do Dawida Kiedrowicza, który minął rywala, po czym oddał skuteczne uderzenie w kierunku dalszego słupka.

Ostatecznie, Legia wygrała 3:1, dzięki czemu awansowała z 8. na 3. miejsce w tabeli, a do lidera, Zagłębia Lubin, traci zaledwie dwa punkty. Zespół trenera Grzegorza Szoki rozegra kolejne spotkanie w najbliższą sobotę, 19 marca (godz. 12:00). Wówczas podejmie Wartę Poznań.

CLJ: Legia Warszawa – Raków Częstochowa 3:1 (2:0)
Jędrasik (37. min.), Majchrzak (45. min.), Kiedrowicz (90. min.) –Niedziałkowski (66. min.)

Legia: Kikolski – Winiarski (57' Wiśniewski), Kieraś, Wnorowski, Romanowski – Knera, Bek (70' Janaszek), Lachowicz (57' Sobociński) – Jędrasik (70' Kiedrowicz), Majchrzak, Krajewski