Dawid Kiedrowicz

CLJ: Remis Legii w pierwszym sparingu

22.01.2022 15:00

(akt. 27.01.2022 17:35)

Juniorzy starsi Legii zremisowali w LTC 2:2 z Ruchem Chorzów (U-19) w pierwszym sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu CLJ. Bramki dla warszawiaków zdobyli Dawid Kiedrowicz i Jakub Jędrasik. Do 83. minuty stołeczny zespół prowadził 2:0, ale w końcówce rywalizacji goście strzelili dwa gole i doprowadzili do wyrównania.

W sparingu nie zagrali m.in. Igor Strzałek (w sobotę wrócił ze zgrupowania "jedynki" w Dubaju), Bartosz Wicenciak (dochodzi do siebie po urazie pleców), Kacper Imiołek (na testach w Pilicy Białobrzegi), a także Jordan Majchrzak, Miłosz Pacek i Szymon Bednarz, którzy chwilę wcześniej wystąpili w grze kontrolnej Legii II (0:3 z ŁKS-em Łagów).

Legioniści mieli optyczną przewagę w pierwszej połowie, wykreowali 2-3 ciekawsze sytuacji, ale do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W 66. minucie "Wojskowi" wyszli na prowadzenie. Marcel Krajewski prostopadle podał do Dawida Kiedrowicza, który zdobył bramkę. Potem było już 2:0 – skuteczną dobitką popisał się Jakub Jędrasik, który w rundzie jesiennej występował w zespole juniorów młodszych. Ruch zdołał jednak podkręcić tempo w końcowych fragmentach meczu. W 83. minucie chorzowianie wykorzystali rzut karny (faulował Robert Żolik), a kilka chwil później ustalili wynik rywalizacji, doprowadzając do wyrównania.

Ostatecznie, Legia zremisowała 2:2 z Ruchem Chorzów w pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym.

Legia Warszawa U-18 – Ruch Chorzów U-19 2:2 (0:0)

Kiedrowicz (66. min.), Jędrasik (79. min.) – (83. min. – k.), (87. min.)

Legia w I połowie: Kowynia – Winiarski, Wnorowski, Rutkowski, Romanowski – Kieraś, Knera, Sobociński – Niedźwiedzki, Stangret, Dziemidowicz

Legia w II połowie: Kowynia – Krajewski, Żolik, Furman, Romanowski (46' Rutkowski; 61’ Romanowski) – Bek, Sobociński, Janaszek – Kiedrowicz, Staniszewski, Jędrasik

• 25.01 – FC Midtjylland (Al Abtal Cup U-19; Hiszpania)
  • 29-30.01 – MSK Żylina +  FK Trenczyn U-19 (wyjazd; Słowacja)