Hubert Derlatka

CLJ: Remis z Gwarkiem

29.05.2021 14:35

(akt. 29.05.2021 14:41)

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe 2:2 z Gwarkiem Zabrze w 23. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki dla stołecznego klubu zdobył Fryderyk Janaszek. Do przerwy "Wojskowi" przegrywali 0:2, ale zdołali doprowadzić do wyrównania.

Trener juniorów starszych, Grzegorz Szoka, powołał na sobotnie spotkanie 15 piłkarzy. W składzie znalazł się jeden zawodnik z III-ligowych rezerw: bramkarz, Jakub Kowynia. Na liście powołanych zabrakło m.in. kontuzjowanego Kacpra Imiołka.

Pierwszego gola w meczu, w 22. minucie, strzelili rywale. Bramkę dla Gwarka zdobył Dominik Gurdek. W końcówce pierwszej połowy zabrzanie podwyższyli rezultat. Jakuba Kowynię pokonał Oliver Mansfeld. Legioniści z przytupem rozpoczęli drugą połowę - w 50. minucie strzelili gola kontaktowego, a po godzinie rywalizacji doprowadzili do remisu. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Fryderyk Janaszek. Przy pierwszym trafieniu dla Legii, asystę wywalczył Hubert Derlatka (po dwójkowej akcji Derlatka-Bartosz Wicenciak). Jeśli chodzi o drugiego gola – Janaszek dopadł do dalekiego zagrania, a następnie wykończył akcję po podaniu Kajetana Staniszewskiego.

Ostatecznie, legioniści zremisowali na wyjeździe 2:2 z Gwarkiem Zabrze. W sobotę, 5 czerwca (godz. 11:00) Legia zmierzy się w LTC ze Śląskiem Wrocław.

CLJ: Gwarek Zabrze – Legia Warszawa 2:2 (2:0)

Gurdek (22. min.), Mansfeld (38. min.) - Janaszek (50. min., 60. min.)

Gwarek (skład wyjściowy): Mazur - Homski, Zych, Płonka, Komandera - Flasz, Paryła, Nadolski, Gurdek - Gawlik, Mansfeld

Legia (skład wyjściowy): Kowynia – Pacek, Munik, Romanowski – Derlatka, Kochanowski, Dawid, Staniszewski – Strzałek, Janaszek, Wicenciak