News: CLJ: Starcie ze Zniczem

CLJ: Starcie ze Zniczem

13.05.2017 10:35

(akt. 07.12.2018 10:32)

Legia Warszawa, w sobotę o godzinie 18:15, zmierzy się przy Łazienkowskiej ze Zniczem Pruszków w ramach 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. "Wojskowi" aktualnie plasują się na pierwszym miejscu w tabeli i mają cztery punkty przewagi nad SMS-em Łódź. Pruszkowianie z kolei są sklasyfikowani na wysokiej, szóstej pozycji. Relacja ze spotkania standardowo będzie dostępna na łamach Legia.Net po końcowym gwizdku sędziego.

Mistrzowie Polski, w ubiegłym tygodniu, grali w derbach stolicy z rywalem zza miedzy - Polonią. Legioniści byli przynajmniej o klasę lepsi od "Czarnych Koszul" i zdołali wykreować sporo dogodnych okazji, lecz żadnej z nich niestety nie wykorzystali. Cała drużyna zasługuje jednak na pochwałę i wyrazy uznania, mimo remisowego rezultatu odniesionego przy Konwiktorskiej. - Pierwsza połowa była świetna w naszym wykonaniu, uważam, że najlepsza od finałowego starcia w Szczecinie z poprzedniego sezonu. Mieliśmy sporo sytuacji, lecz byliśmy nieskuteczni. W drugiej odsłonie jakość trochę spadła, jednakże zagraliśmy bardzo dobry mecz. Szkoda tego, że nie wykorzystaliśmy niektórych okazji. Trzeba uszanować ten punkt, lecz przyjechaliśmy tutaj po trzy i zasłużyliśmy na komplet "oczek" - powiedział po zakończeniu meczu trener Piotr Kobierecki.

Żółto-czerwoni zajmują szóste miejsce w grupie wschodniej z dorobkiem trzydziestu dziewięciu "oczek" (dwanaście zwycięstw, trzy remisy, jedenaście porażek) i nie powiedzieli chyba ostatniego słowa w tym sezonie. Piłkarze Roberta Kochańskiego w rundzie wiosennej spisują się bardzo solidnie. Poza tym pruszkowianie lepiej radzą sobie na wyjazdach, co dobitnie potwierdzają statystyki, i będą chcieli to potwierdzić również w starciu z Legią. Najlepszym strzelcem w ekipie Znicza jest Jakub Łabęda, autor ośmiu trafień dla swojego zespołu. Warto zwrócić chociażby uwagę na Karola Potrzebowskiego (8 spotkań, 720 minut), byłego zawodnika stołecznego klubu oraz Eryka Agnyziaka (4 spotkania, 95 minut), który przebywa w Pruszkowie na zasadzie wypożyczenia z ekipy "Wojskowych".

Sztab szkoleniowy będzie mógł skorzystać między innymi z usług Aleksandra Wańka oraz Miłosza Szczepańskiego, którzy na co dzień trenują z trzecioligowymi rezerwami Legii. Poza kadrą znalazł się natomiast Bartosz Olszewski. Lewy defensor nabawił się bowiem urazu na rozgrzewce przed potyczką z Polonią Warszawa.

Bramkarze: Maciej Bąbel, Mateusz Kochalski

Obrońcy: Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Piotr Cichocki, Maciej Ostrowski

Pomocnicy: Mateusz Olejarka, Grzegorz Aftyka, Sebastian Walukiewicz, Wiktor Sobczyk, Kamil Orlik, Mateusz Praszelik, Bartosz Rymek, Bartosz Zychowicz, Aleksander Waniek, Miłosz Szczepański

Napastnicy: Michał Góral, Mateusz Szwed