Kacper Knera

CLJ: Trzecia porażka z rzędu

05.10.2022 13:55

(akt. 10.10.2022 18:12)

Juniorzy starsi Legii przegrali na wyjeździe 2:4 z Rakowem Częstochowa w zaległym spotkaniu 7. kolejki CLJ U-19. Gole w barwach "Wojskowych" strzelali Wiktor Kamiński i Kacper Knera. Dla stołecznej drużyny, która miała świetny początek sezonu, to trzecia porażka z rzędu.

Raków lepiej wszedł w mecz, konsekwentnie atakował, a w 16. minucie objął prowadzenie po golu Jakuba Rozwadowskiego. Stracona bramka motywująco podziałała na Legię, która dość szybko wyrównała za sprawą uderzenia Wiktora Kamińskiego, który wykończył dośrodkowanie Dawida Kiedrowicza. Napastnik przyjął piłkę, obrócił się i pokonał Huberta Muszyńskiego po strzale na dalszy słupek.

Częstochowianie mieli bardzo dobry początek drugiej połowy, gdyż 2-krotnie trafili do siatki i po godzinie rywalizacji prowadzili już 3:1. Najpierw Patryk Malamis zamknął akcję po dokładnym podaniu Rozwadowskiego, który w 61. minucie wbiegł w pole karne i oddał skuteczny, mocny strzał. Warszawiacy się nie poddali i złapali kontakt po golu Kacpra Knery (zza "szesnastki"; po rykoszecie; asysta Patryka Romanowskiego), lecz parę chwil później czerwono-niebiescy znowu odskoczyli, tym razem po bramce Mateusza Jezierskiego, który wszedł na boisko po przerwie.

Ostatecznie Legia przegrała 2:4 z Rakowem, a w najbliższą niedzielę, 9 października (godz. 17:00), zmierzy się, ponownie na wyjeździe, z Arką Gdynia, która ma za sobą wygraną z Lechem Poznań (2:1).

7. kolejka CLJ U-19: Raków Częstochowa – Legia Warszawa 4:2 (1:1)
Rozwandowski (16. min., 61. min.), Malamis (53. min.), Jezierski (77. min.) – Kamiński (23. min.), Knera (71. min.)

Legia: Chojak – Bek (46' Saganowski), Ziółkowski, Okusami, Bochniak – Misztal (46' Knera), Lachowicz, Grączewski (62' Mikołajczyk) – Puciłowski, Kamiński (62' Stangret), Kiedrowicz (70' Romanowski)